Prokuroras J.Laucius po teismo posėdžio žurnalistams sakė, kad R.Kurlianskiui numatoma pateikti papildomus įtarimus dėl kito tyrimo epizodo, susijusio su Seimo nariu Darbo partijos pirmininko pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu.
Konkrečių įtarimų J.Laucius nenurodė, teigdamas, jog informacija apie tai bus pateikta artimiausiu metu, su įtarimais, anot jo, nebus vilkinama. Šiuo metu verslininkui pateikti įtarimai dėl papirkimo, prekybos poveikiu ir neteisėto disponavimo valstybės paslaptimi.
„Egzistuoja įtarimas, jog tas kyšis yra didesnis, negu įstatyme numatytas 250 MGL, arba 9 tūkstančių 415 eurų, kyšis, kurį įstatymai apibrėžia kaip itin didelės vertės kyšį“, – sakė prokuroras, paklaustas, kokio dydžio kyšį R.Kurlianskis galėjo duoti V.Gapšiui. Kokia suma buvo rasta V.Gapšio namuose, prokuroras negalėjo atsakyti.
Teismo prašoma pratęsti verslininko suėmimą remiantis dviem pagrindais – dėl galimo trukdymo tyrimui ir galimo slapstymosi.
„Tyrimas yra pradinės stadijos, kaip jūs matote, intensyviai atliekami įvairaus pobūdžio procesiniai ir ikiteisminio tyrimo veiksmai. Galimai padarytų sunkių nusikalstamų korupcinių veikų politinėje sferoje ratas plečiasi. Atsižvelgiant į tai ir buvo paprašyta būtent tokio suėmimo termino. O dėl to, kokiais motyvais ir pagrindais buvo kreiptasi – mano, kaip prokuroro nuomone, bylos aplinkybės byloja, kad yra pagrindas, kuris įstatyme įvardintas kaip pagrindas, jog būdamas laisvėje pilietis Kurlianskis gali trukdyti procesui, taip pat pagrindas, kuris įvardintas įstatyme, jog gali bėgti ir slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro, teismo“, – žurnalistams sakė prokuroras J.Laucius.
Paklaustas, ar pareigūnai planuoja pareikšti įtarimus ir kitiems politikams, tyrimui vadovaujantis prokuroras pusiau juokais atsakė, kad gyvenimas parodys.
Savo ruožtu „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio gynėjai neigiamai vertina Generalinės prokuratūros prašymą dviem mėnesiams pratęsti suėmimą jų klientui ir mano, kad pati griežčiausia kardomoji priemonė tyrime naudojama taktiniais sumetimais.
„Šis prašymas, mano įsitikinimu, nusižengia ir teisingumui, ir žmoniškumui, ir neatitinka faktinių bylos duomenų. Prašymas pratęsti kardomąją priemonę suėmimą gali būti teikiamas ne tik nurodant Baudžiamojo proceso pagrindus, bet privalomai nurodant ir motyvus tiems pagrindams pagrįsti. Aš šiandien posėdžio metu iš prokuroro neišgirdau, kokie gi realūs motyvai pagrindams, kad mūsų ginamasis bėgs, pasislėps ar kad trukdys procesui. Neišgirdau tokių motyvų. Mes taip pat susipažinome su bylos medžiagos dalimi, kuri buvo teismui pateikta. Pervertėme kiekvieną dokumentą – nieko panašaus, apie duomenis, kuriais būtų galima grįsti šiuos pagrindus, kuriuos įvardijo prokuroras, nėra. Kokia gali būti kalba apie kardomosios priemonės – suėmimo pratęsimą“, – žurnalistams teisme sakė vienas verslininko gynėjų advokatas Kazys Pėdnyčia.
Nutartį dėl prokuroro prašymo Vilniaus miesto apylinkės teismas skelbs antradienio rytą.
Anot advokato K.Pėdnyčios, didžiulė prokuroro, o dar didesnė teismo atsakomybė šį prašymą dėl įtariamojo suėmimo išspręsti teisingai.
„Didžiulė prokuroro, o dar didesnė teismo atsakomybė šį prašymą išspręsti teisingai. Manau, kad teisingas sprendimas šį prašymą atmesti“, – mano advokatas.
Jis mano, kad jo klientui gali būti skirtos kitos kardomosios priemonės, net sumokėtas užstatas. Tikslios užstato sumos nė vienas R.Kurlianskio gynėjas nenurodė, tik užsiminė, kad suma panaši į 20 tūkst. eurų.
K.Pėdnyčia sako, kad jam susidarė įspūdis, jog šioje byloje siekiama ne baudžiamojo proceso įstatymo numatymų tikslų, o greičiau vadovaujamasi taktiniais sumetimais ikiteisminiame tyrime ir dėl to teikiamas šis prašymas. Nors įstatymas draudžia naudoti suėmimą kaip taktinę priemonę baudžiamosios bylos tyrime.
Advokatas taip pat sakė, kad teismui pateikti duomenys apie suprastėjusią jo ginamojo sveikatą.
Jis stebėjosi, kad asmuo, galbūt paėmęs kyšį vaikšto laisvėje, nors jam gresia didesnė bausmė. Manoma, kad R.Kurlianskis tuometiniam Seimo nariui buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui perdavė 106 tūkst. eurų.