Be abejo, užregistruoti dviratį bus galima ir vėliau, kreipiantis į bet kurio gyvenamąją vietą prižiūrinčio policijos komsariato Prevencijos poskyrį, skelbia Vilniaus aps. VPK.
Dviračių registravimas policijoje – veiksminga ir nieko nekainuojanti policijos paslauga. Šiuolaikinės tendencijos diktuoja savo taisykles, todėl Vilniaus policija atsisako dviračio žymėjimo, kai ant dviračio rėmo buvo graviruojamas unikalus numeris.
Siūloma nauja paslauga – dviračio registravimas, kai informacija apie užregistruotą dviratį saugoma policijos informacinėje sistemoje. Tai leidžia lengvai identifikuoti teisėtą dviratininko savininką ir gražinti jam pavogtą dviratį.
Visi norintys užsiregistruoti privalo turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dviračio įsigijimo dokumentus. Artimiausiu metu dviratį bus galima užregistruoti ir per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt
Kad kelionės dviračiais būtų išties saugios, norime dviratininkams priminti kelias svarbias taisykles:
kai važiuosite važiuojamąja kelio dalimi, privalote būti matomi ir kitiems eismo dalyviams. Todėl nepamirškite dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas , o gale – raudonas šviesos žibintas. Nepamiškite, kad dviratininkai iki 18 metų važiuodami dviračiu privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmus;
jei eismas intensyvus, tačiau reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, privalote nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms;
dviratininkai turi laikytis pagrindinės eismo taisyklės – būti dėmesingiems kitiems eismo dalyviams ir mandagiai elgtis su jais. Privalu elgtis taip, kad niekam nekiltų pavojus būti sužeistiems, kad kiti eismo dalyviai galėtų judėti netrukdomai.
Neabejojame, kad kiekvienas šaunus dviratininkas puikiai išmano Kelių eismo taisykles ir nuolat tobulina šios srities žinias.