Žmogžudystės tyrimą kontroliuojantis Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo prokuroras Zdislavas Tuliševskis 15min teigė kol kas neturintis informacijos viešinimui.
15min pateikus klausimus dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie R.Morkevičiaus žudiko naudotą automatą, atsitraukimo planą ir žmogžudystės versijas, prokuroras atsisakė tai komentuoti.
„Negaliu komentuoti jūsų pateiktų klausimų, kadangi juose nurodytų detalių aptarinėjimas viešoje erdvėje galėtų daryti neigiamą įtaką ikiteisminio tyrimo sėkmei“, – sakė Z.Tuliševskis.
Vis dėlto – kas jau yra žinoma, o kur kyla didžiausi klausimai?
Profesionali žmogžudystė
Žudiko kulkos kovotoją pakirto grįžtantį iš treniruotės, praėjusiais metais – buvo likusios vos kelios dienos iki Kalėdų. Smogikas jo tykojo prie namų Baltijos gatvėje, o mirtiną salvę paleido R.Morkevičiui jau beįžengiant į laiptinę.
Iškart po žmogžudystės nei pareigūnai, nei Šilainių gyventojai negalėjo sutarti – kiek šūvių buvo paleista į kovotoją. Kauniečiai tikino girdėję apie septynis šūvius, o teisėsaugininkai aiškino, kad kūne buvo aptikta keliolika žaizdų. Kaip tai galėjo atsitikti?
Viena iš versijų yra ta, jog žudikas naudojo perdirbtą automatą „Kalašnikov“ ir specialias kulkas, kurios kūną perskrodžia ne kiaurai, o išlekia pro skirtingą vietas nei į jį patekusios. Tai paaiškintų, kodėl kiekviena kulka paliko ne po vieną, o po keletą žaizdų.
Toks panaudotas ginklas galėtų reikšti, jog žmogžudystei buvo kruopščiai ruošiamasi, žudikas tikriausiai buvo profesionalas.
Šį įspūdį sustiprina ir gerai apgalvotas atsitraukimo planas. Sekdami karštais pėdsakais Kauno kriminalistai nepričiupo smogiko, bet galbūt rado užuominų peržiūrėję valandų valandas Kauno stebėjimo kamerų įrašus? To Z.Tuliševskis 15min nekomentavo.
Aplink R.Morkevičių – nusikaltėliai
Svarbiausias klausimas išlieka – kokia pagrindinė ringo žvaigždės žmogžudystės versija. Galbūt kovotojas turėjo skolų, o gal tai tik buitinis konfliktas? Ar R.Morkevičius išties tapo gaujų karo auka?
Po tragiško įvykio buvo viešai svarstoma, kas siejo R.Morkevičių ir tame pačiame mikrorajone nužudytą Deimantą Bugavičių. Pastarasis buvo glaudžiai siejamas su „agurkinių“ gauja.
Prokuroras atsisakė komentuoti, kaip šios dvi rezonansinės žmogžudystės galėjo būti susijusios.
Be šalimais nudobto D.Bugavičiaus, kovotojo gyvenime ir taip netrūko nusikalstamo pasaulio atstovų. Kaimynų teigimu, nuo mažumės jis artimai bendravo su liūdnai pagarsėjusiais mašinvagiais broliais Šestakovais-Romaniukais.
O jo laidotuvėse sukiojosi „agurkinių“ gaujos lyderiui artimas Rytis Sadauskas, kuris yra puikiai žinomas teisėsaugininkams, taip pat mirtiniems Sauliaus Velečkos-Agurko gaujos priešams „kamuoliniams“.
Panašu, kad R.Morkevičių visą gyvenimą supo nusikaltėliai, kurie galėjo taikiniu paversti ir patį kovotoją. Tačiau jie taip pat gali padėti – o galbūt tai jau ir daro – žmogžudystę narpliojantiems teisėsaugininkams.
Pareigūnų kantrybė atsiperka
Buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis jau anksčiau 15min sakė, kad greitų tyrimo rezultatų, kai kalbama apie organizuotus nusikaltėlius, tikėtis nereikėtų.
Anot A.Matonio, organizuoti smogikai kaupia patirtį, įsigyja reikalingą įrangą, kuri jiems padeda ne tik padaryti nusikaltimą, tačiau jį ir nuslėpti. Savo ruožtu, teisėsaugininkai neskuba veikti, kad neišgąsdintų nusikaltėlių ir leistų jiems pasislėpti.
Lyg jo žodžių aidas nuskambėjo tarptautinė policijos operacija gegužės mėnesį.
Beveik dvejus metus įtariamieji nužudymo byloje Rytis Gudynas ir Deividas Ščesnavičius buvo prapuolę lyg į vandenį. Tarptautinių teisėsaugininkų pastangų dėka, abu įtariamieji buvo sučiupti Berlyne, jie slapstėsi su svetimais dokumentais.
Tiesa, R.Gudynas ir D.Ščesnavičius buvo identifikuoti kaip įtariamieji nuo pat pirmųjų nusikaltimo padarymo dienų.
Tuo tarpu teisėsaugininkai neskelbia, ar jų iškeltose versijose dėl R.Morkevičiaus nužudymo šmėžuoja bent vienas asmuo, ant kurio krinta ryškus įtarimo šešėlis, ar kuris turėtų itin vertingos informacijos.