Apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad įtariamasis nėra susaistytas jokiais ryšiais su mūsų valstybe – jis gyvena Rusijos Federacijos teritorijoje ir yra stipriai su ja susijęs dėl asmeninių ir darbinių ryšių. Todėl įvertinus ne tik galimai gresiančios bausmės griežtumą, bet ir ryšių su Lietuvos Respublika nebuvimą daroma išvada, jog šis asmuo gali bėgti ar slėptis nuo tyrimo ar teismo.
Įtariamojo gynėjas įrodinėjo, esą vyriškis anksčiau ne kartą buvo legaliai atvykęs į Lietuvą, tačiau byloje esantys duomenys rodo, kad įtariamojo lankymosi Lietuvos Respublikoje metu jam dar nebuvo žinoma apie pareikštus įtarimus.
Apeliacinės instancijos teismas, išsamiai išanalizavęs jam pateiktą medžiagą, padarė išvadą, kad apygardos teismas, pratęsdamas įtariamojo suėmimo terminą, tinkamai įvertino bylos sudėtingumą ir apimtį – byla yra labai didelė, įtariamaisiais pripažinti keliasdešimt asmenų, vykdomi aktyvūs tyrimo veiksmai. Teismo vertinimu, tokios aplinkybės pateisina įtariamajam taikomo suėmimo trukmę ir priešingai, nei teigia gynėjas, patvirtina, kad ikiteisminis tyrimas byloje atliekamas pakankamai intensyviai, o ikiteisminio tyrimo trukmei įtakos turi objektyvios, nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų nepriklausančios, priežastys.
Teismas pabrėžia, kad, jo nuomone, įtariamojo teisių suvaržymas nepažeidžia proporcingumo principo.
Skunde įtariamojo gynėjas įrodinėjo, kad Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria suėmimas įtariamajam J.Meliui pratęstas dar trims mėnesiams, yra neteisėta ir nepagrįsta, tyrimas vilkinamas.
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama, pažymima Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės penktadienį paviešintame pranešime.