Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

​Savitas sukčiavimo būdas: griebiamasi tariamų pensijos grąžinimo dokumentų

Prieš gimtadienį netikėtų viešnių sulaukusi viena gyvenanti krekenavietė joms atidavė 5 300 litų. Šiltnamyje saugotą stiklainį su santaupomis moteris pati atnešė aferistėms. Įtariamųjų ieškanti Panevėžio rajono policija ragina garbaus amžiaus žmones būti budresnius.
santaupos, pinigai
Santaupos, pinigai / 15min.lt nuotr.

Gegužės 6 d. ape 12.30 val. į Panevėžio r., Krekenavoje, gyvenančios 87-erių moters namus atėjo dvi jaunos moterys. Prisistačiusios socialinėmis darbuotojomis nepažįstamosios pasakė, kad atvyko sutvarkyti pensijų grąžinimo dokumentų.

Atvykėles domino ne tik tariamas dokumentų pildymas, bet ir garbaus amžiaus moters turimos santaupos. Moteris buvo atvira – atnešė apsišaukėlėms knygą, kurioje slėpė 1 300 litų.

Pasakiusios, kad reikia surašyti banknotų numerius, moterys pasidomėjo, ar senolė neturi daugiau pinigų. Moteris nuskubėjo į šiltnamį ir iš ten atnešė stiklainį, kuriame buvo 4 000 Lt.

Pasakiusios, kad reikia surašyti banknotų numerius, moterys pasidomėjo, ar senolė neturi daugiau pinigų.

Moteris nuskubėjo į šiltnamį ir iš ten atnešė stiklainį, kuriame buvo 4 000 Lt.

Apsišaukėlės ėmė apžiūrėti pinigus stiklainyje ir pildyti dokumentus. Viena iš atvykėlių nežinia kur dingo, o kita, ėmusi rašyti, staiga pašoko nuo kėdės ir išbėgo. Tada senolė ir pamatė, kad nėra nei knygos, nei stiklainio. Supratusi, kad ją apgavo, krekenavietė kreipėsi į policiją.

Nuostolis – 5 300 Lt.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariate (Panevėžio aps. VPK Panevėžio r. PK) pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį („Sukčiavimas“). Policija ieško įtariamųjų, pasakojama Panevėžio aps. VPK vyresniosios specialistės Reginos Bučinskienės trečiadienį paviešintame pranešime.

Panevėžio r. PK pareigūnai primygtinai ragina garbaus amžiaus rajono gyventojus būti budrius, prieš bendraujant su bet kokios tarnybos darbuotojais prisistačiusiais asmenimis, pasikviesti kaimynus, artimuosius, nepatikėti savo santaupų nepažįstamiems asmenims. O namuose esančiųjų vienų prašo skambinti policijai, įsitikinti, kad iš tiesų aplankė ne tariami darbuotojai, prašo kaimynų pasidomėti, kas aplankė vienišus senolius, padėti jiems suvokti padėtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?