2018 04 03 /12:30

Smurtą šeimoje patyrusi Seimo narė V.Vingrienė nusivylė policijos darbu: „Pareigūnai reiškė nepasitenkinimą, kad jie trukdomi“

Sostinės policija ankstų antradienio rytą ėmėsi tyrimo dėl smurto Virginijos ir Lino Vingrų šeimoje.
Virginija Vingrienė
Virginija Vingrienė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Iškvietimo į sostinės Pilaitės rajono M.Jankaus gatvę sostinės policija sulaukė ankstų antradienio rytą.

6.11 val. pareigūnams buvo pranešta apie smurtą artimoje aplinkoje.

Atvykę į poros namus patruliai sužinojo, kad juos iškvietė Seimo narė Virginija Vingrienė (gim. 1971 m.).

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyryje 15min sužinojo, kad nukentėjusi moteris papasakojo apie konfliktą, kurio metu sutuoktinis ją pastūmė. Šis fizinis kontaktas moteriai buvo skausmingas, ji tai įvertino ir kaip smūgį į petį. Kad išsiaiškintų visas incidento aplinkybes, patruliai išsivežė Liną Vingrą (gim. 1966 m.) į policijos komisariatą.

Policininkai iškart patikrino sulaikytojo blaivumą, politikės vyras apsvaigęs nebuvo.

Vidurdienį parlamentarės sutuoktinis dar buvo policijoje ir leido laiką areštinėje. Formaliai jo sulaikymas gali tęstis ilgiausiai 48 valandas. Tačiau tikėtina, kad pirminis aplinkybių tyrimas taip ilgai nesitęs ir vyriškis bus paleistas į laisvę jau šiandien.

V.Vingrienė nusivylė pareigūnų darbu

Priešpiet 15min žurnalistams pavyko susisiekti su pačia V.Vingriene. Moteris įvykio komentuoti nepanoro, tačiau pasipiktino „atsainiu“ policijos pareigūnų požiūriu į šį įvykį.

„Galima mane palikti ramybėje šituo klausimu, – vos pasidomėjus apie smurto atvejį atsakė Seimo narė. – Tai privatus reikalas ir tema man pakankamai skaudi, nenoriu, kad tai eitų į viešumą.“

Tačiau ji pridūrė, iš šios patirties asmeniškai supratusi, kokioje situacijoje atsiduria Lietuvoje smurtą patyrusios moterys.

„Koks yra požiūris pačių policijos pareigūnų, kai jie tai vertina kaip privatų šeimos reikalą ir reiškia nepasitenkinimą, kad jie trukdomi tokiais dalykais. Tai pakankamai rimta ir šitą klausimą reikia spręsti.

Nesvarbu, kas tai bebūtų, moterys ar vyrai patiriantys smurtą, manau, jie jaučiasi nepilnai apsaugoti, nes tai lieka privačiu reikalu, iš jų pasišaipoma ir galiausiai jis net neturi stimulo, jaučia baimę kreiptis pagalbos, nes į jį pasižiūrimą kaip į visiškai nenormalų, kuris kelia problemų, į privatų šeimos reikalą kviečiasi policiją“, – kalbėjo V.Vingrienė.

Anot pašnekovės, ši patirtis jai yra stimulas intensyviau dirbti smurto artimoje aplinkoje klausimais ir spręsti kylančias problemas.

„Būtent konkretūs žmonės nerimtai pažiūrėjo. Be abejo, jie dirba savo darbą, bet požiūris į tai, kad kreipeisi, tai yra pakankamai atsainus ir puikiai suprantu, kodėl daugelis smurtą artimoje aplinkoje patyrusių žmonių nesikreipia pagalbos ir sulaukia elementariausio pasmerkimo, atsainaus požiūrio. Norėčiau pasakyti, kad visos moterys turėtų nesitaikstyti su smurtu ir spręsti šią problemą“, – sakė Seimo narė.

V.Vingrienė yra Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė. Seimo narė biografijoje nurodo, kad jos vyras – Linas Vingras, pora augina dukrą ir sūnų.

Tiesa, Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjamas sutuoktinių skyrybų prašymas.

Moters biografijoje nurodoma, kad prieš patekimą parlamentą 2016 m. ji dirbo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijoje ir ėjo vyresniosios specialistės pareigas.

Seimo narės biografijoje taip pat rašoma, kad ji yra Lietuvos orchidėjininkų draugijos narė (nuo 2009 m.), susivienijimo Žali.lt steigėja, koordinatorė, koordinatoriaus pavaduotoja (nuo 2012 m.), Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos narė (2012–2016), pirmininkė (2015–2016), Lietuvos agronomų sąjungos narė (nuo 2016 m.)

Jos išvardyti pomėgiai: skaitymas, filosofija, karatė, joga, orchidėjų auginimas, sodininkystė, gamta.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų