Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šiandien anksti ryte, apie 5 val., gavo pranešimą, kad Šeimyniškėlių kaime (Anykščių r.) vyras pas draugę namuose, lauko tualete, rado negyvą naujagimį.
Atvykus policijos pareigūnams, sodų kvartale, išvietėje buvo rastas nenustatytos lyties negyvas naujagimis su virkštele. Namuose buvusi moteris dėl sveikatos būklės pristatyta į gydymo įstaigą.
Neoficialiais duomenimis, gimdyvės būklė sunki, tačiau pavojus gyvybei negresia.
Pirminiais duomenimis, moters amžius apie 20 metų, asmenys tiek policijai, tiek socialinėms tarnyboms iki šiol buvo nežinomi. Specialistai jokios išsamesnės informacijos apie šeimą dar nėra surinkę, o jautrių asmeninių duomenų (pavyzdžiui, ar moteris augina daugiau vaikų, arba kas gali būti mirusio naujagimio tėvas), apskritai stengiamasi neviešinti.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 129 str. 2 d. (Nužudymas).
Pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes.
Gimdyvės močiutė „Lietuvos ryto“ televizijai sakė, kad jos anūkė „pastoviai sirgdavo“, ir ji pati esą netgi galėjo nežinoti, jog pastaruoju metu yra nėščia.
„Ar mažai moterims būna persileidimų?“, – retoriškai klausė močiutė, apie anūkės nėštumą nežinojusi.
Tą pačią ketvirtadienio popietę į įvykį sureagavo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, skatindama žiniasklaidos priemonių socialinę atsakomybę, informuojant visuomenę apie tokio pobūdžio nelaimes.
„Priežasčių, kodėl ką tik pagimdžiusios moterys vis dar ryžtasi tokiam žingsniui, yra daug ir įvairių. Galima kelti klausimus, kodėl mūsų visuomenėje žmonės vis dar atsiduria tokiose sudėtingose situacijose ir priima tokius drastiškus sprendimus. Ir galima paklausti savęs – kaip aš galiu realiai imti ir pakeisti situaciją? Kaip turiu reaguoti, ar galiu būti visuomeniškai jautresnis, aktyvesnis? Kokių neišnaudotų galimybių, įrankių turiu kaip socialinis partneris? Ką galiu nuveikti, kad taip daugiau neįvyktų?“, – prezidento kanceliarijos pranešime cituojama D.Nausėdienė.
Prezidento sutuoktinės siūlymas žurnalistams: populiarinti krizinio nėštumo centrų, gyvybės langelių adresus Lietuvos miestuose, psichologinės ir kitų pagalbos tarnybų kontaktus.
„Moterims ir vyrams svarbu įsisąmoninti, kad kūdikį galima saugiai palikti gyvybės langelyje, neatimant mažyliui gyvybės, nesukeliant pavojaus jo sveikatai ir nesibaiminant teisinio persekiojimo“, – pažymi D.Nausėdienė.
Beje, pirmoji ponia prisiminė ir įvykį Panevėžyje: „Per metus žinios apie išmestus, paliktus naujagimius mus pasiekia ne kartą. Šią savaitę mus sukrėtė įvykis, kai laiptinėje buvo paliktas naujagimis. Laimė, jį išgelbėti pavyko.“