Atlikdami ikiteisminį tyrimą, STT Šiaulių valdybos pareigūnai darbo vietoje sulaikė Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros prie LR Aplinkos ministerijos Šiaulių padalinio vyresniąją specialistę B.J., administravusią daugiabučių namų modernizavimą visoje Šiaulių apskrityje. Tarnautoja sulaikyta 48 valandoms ir uždaryta į areštinę. Jos namuose bei darbo vietoje atliktos kratos. Specialistė įtariama piktnaudžiavimu jai suteiktais įgaliojimais ir kyšininkavimu.
STT Šiaulių valdybos atliekamuose tyrimuose dėl galimos korupcijos moderinzuojant daugiabučius namus, taip pat tiriamos kelių Daugiabučių namų savininkų bendrijų (toliau – DNSB) pirmininkų bei konsultantų galimai korupcinės veikos. Turimais duomenimis, B.J. siekdavo, kad visus su namo modernizavimu susijusius darbų etapus laimėtų tik jai patikimi asmenys. Materialinės naudos iš to turėdavo visi korupcinio sandėrio dalyviai. Žalą patirdavo namo gyventojai, kurie dar ilgai turės mokėti didesnę kainą už atliktą namo renovaciją, taip pat valstybė, skyrusi namo renovacijai dalį biudžeto lėšų.
Šiaulių apskrityje daugiabučių namų modernizavimo procesą administruoja Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Šiaulių padalinys. Daugiabučių namų renovacijos procese taip pat aktyviai dalyvauja DNSB pirmininkai ir viešąsias paslaugas teikiantys konsultantai, kurie atlieka energetinį auditą, rengia daugiabučio namo modernizavimo investicijų projektą, organizuoja viešą statybos darbų vykdytojo parinkimo konkursą bei atlieka renovacijos darbų techninę priežiūrą. Paskutiniame etape atliktus darbus patikrina ir modernizuotą statinį tinkamu naudoti pripažįsta kompetentinga statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisija.
STT pareigūnai pastebi, kad Lietuvoje daugiabučių namų modernizavimo programa dar tik įsibėgėja, todėl kviečia visus daugiabučių namų, kuriuos ruošiamasi modernizuoti, gyventojus aktyviai ir labai atsakingai rinkti asmenis, kurie bus įgalioti visų jų vardu priimti sprendimus dėl visus modernizavimo darbus atliksiančių asmenų ir bendrovių parinkimo. Vėliau būti aktyviems kontroliuojant atliekamų darbų kainą ir kokybę. Tik aktyvūs gyventojai gali užtikrinti, kad jų namo modernizavimo procese nebūtų korupcijos ir efektyviai darbų kainas paveiktų skaidrios konkurencijos faktorius. Namų modernizavimo procese dalyvaujančios valstybinės institucijos turėtų užtikrinti, kad jų darbuotojai atstovautų išskirtinai gyventojų, o ne siaurų, materialine nauda suinteresuotų asmenų grupių interesams.