Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai, išnagrinėję baudžiamąją bylą dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo organizuotoje grupėje, kaltais pripažino 10 iš Šiaulių ir Klaipėdos kilusių asmenų. Du organizuotos grupės nariai – 32-ejų Mindaugas Ochockis ir 35-erių Karolis Peldžiūnas, nusikalstamas veikas organizavo atlikdami laisvės atėmimo bausmes pataisos namuose.
Bylos duomenimis, 2016–2017 metais organizuotoje grupėje veikę asmenys, skambindami nukentėjusiesiems į laidinius telefonus, prisistatydami atsiliepusiojo šeimos nariu, policijos pareigūnu ar kitu asmeniu pateikdavo melagingą informaciją apie tariamą nelaimę ir išviliodavo nukentėjusiųjų pinigus.
Nusikaltėliai skambino į laidinius telefonus, prisistatydami atsiliepusiojo šeimos nariu ar policijos pareigūnu ir pateikdavo melagingą informaciją apie tariamą nelaimę.
Paimti sutartas pinigų sumas pagal nurodymą atvykdavo trys, į nusikalstamas veikas įtraukti tuomet dar nepilnamečiai – A. S. bei seserys G. B. ir G. B. Tokiu būdu vos per vienus metus iš Šiauliuose gyvenančių keturiolikos garbaus amžiaus senjorų buvo išviliota bendrai daugiau nei 32 tūkst. eurų.
Šių metų liepos 20 dienos teismo sprendimu nusikalstamos grupuotės organizatoriams M.Ochockiui ir K.Peldžiūnui skirtos galutinės subendrintos laisvės atėmimo bausmės su anksčiau teismo paskirtomis ir neatliktomis bausmėmis. M.Ochockiui skirtas laisvės atėmimas 8 metams, K.Peldžiūnui – 6 metams.
Nusikalstamas veikas organizatoriams įgyvendinti padėjusiam A. S. teismas skyrė galutinę subendrintą 16 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Dar 6 nuteistiesiems teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes su jų vykdymo atidėjimu. D.Ochockienei skirtas laisvės atėmimas 4 metams, Justinai Petreikienei – 3 metams 3 mėnesiams, Kristinai Jurgaitytei ir Jonui Ruzgiui – 2 metams 6 mėnesiams.
Nuteistiesiems taip pat skirtos kitos baudžiamojo poveikio priemonės – per visą bausmės vykdymo laikotarpį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei dalyvauti elgesio pataisos programoje.
Nusikalstamos veikos metu nepilnamečiams buvusiems jaunuoliams taip pat skirtos laisvės atėmimo bausmės. Buvusiems nepilnamečiams – A. S. skirta 5 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, G. B. ir jos seseriai G. B. skirtos 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 1 metams.
Atsižvelgiant į tai, kad jaunos šiaulietės nusikaltimą padarė būdamos dar nesulaukusios pilnametystės, teismo sprendimu joms skirtos auklėjamojo poveikio priemonės – įspėjimas ir elgesio apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant per šį laikotarpį dirbti arba mokytis.
Teismas, remdamasis tyrimo metu surinktais duomenimis, patenkino dalies nukentėjusiųjų civilinius ieškinius ir priteisė iš nuteistųjų solidariai atlyginti daugiau nei 18 tūkst. eurų.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorai, tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.
Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.