Šiauliuose prieš teismą stos 10 telefoninių sukčių, dauguma jų veikė iš kalėjimo

Kaltinamieji nusikaltimų padarymo metu tarpusavyje bendravo būdami skirtingose įkalinimo įstaigose – Kybartų pataisos namuose, Alytaus pataisos namuose bei Pravieniškių pataisos namuose.
Telefoninis sukčius
Telefoninis sukčius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Žydrūnas Kungys teismui perdavė telefoninių sukčių bylą, kurioje kaltinimai, susiję su pinigų iš žmonių išviliojimu, pareikšti 10-čiai asmenų – devyniems vyrams ir vienai moteriai. Beveik visi kaltinamieji yra teisti, kai kurie – net dešimtis kartų, didžioji dalis jų šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities VPK pareigūnai Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė didelę bendrininkų grupę, kurie atlikdami laisvės atėmimo bausmes arba būdami laisvėje, nuo 2017 metų lapkričio iki 2018 metų pradžios iš 3 šiauliečių ir vienos įmonės išviliojo keliolika tūkstančių eurų.

Vienas iš kaltinamųjų atsitiktine seka galimai skambindavo mobiliojo ryšio telefonų naudotojams, melagingai prisistatydamas policijos pareigūnu ir banko darbuotoju. Jis įtikindavo žmones, esą pasinaudojus jų banko sąskaitomis yra vykdomos neteisėtos finansinės operacijos, todėl siekiant apsaugoti jų pinigus, jam būtina sužinoti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

Kiti kaltinamieji taip pat nelikdavo be užduočių – kai kurie irgi skambino atsitiktiniams žmonėms, kiti perduodavo patiklių piliečių duomenis dar kitiems kaltinamiesiems, kad pastarieji laisvėje už piniginį atlygį surastų žmonių, sutinkančių, kad į jų sąskaitas būtų pervedami pinigai. Dar kita dalis kaltinamųjų šiuos pinigus išgrynindavo, o už tai sau pasilikdavo dalį pinigų.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad keliolikai tūkstančių eurų pervesti iš vienos įmonės į kitą buvo nupirkta viena Šiauliuose veikusi mažoji bendrija. Žinant, jog įsteigus juridinį asmenį, kuris realiai jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdys, įmonė buvo perregistruota Registrų centre kartu su nauju fiktyviu direktoriumi. Pervedus pinigus į naująją mažąją bendriją, per kelis kartus buvo išgryninti daugiau nei 10 tūkstančių eurų.

Nusikaltimo schemoje veikė ištisa grandinė kaltinamųjų. Be minėtų 10-ties asmenų, dar 11-kos vyrų atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai atskirti. Šioje byloje kaltinami asmenys, kuriems nuo 19 iki 39 metų, savo kaltę pripažįsta.

Nukentėjusieji pareiškė civilinių ieškinių padarytai žalai atlyginti už beveik 17 tūkstančių eurų sumą.

Baudžiamoji byla bus nagrinėjame Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose, rašoma Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus (Šiauliuose) vyriausiosios specialistės Gabrielės Petkuvienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos ir sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis