Šiemet ugniagesiams pavyko išgelbėti 107 gyvybes: vykdomos prevencinės priemonės

Šiąnakt gaisruose žuvo net keturi žmonės. Po vidurnakčio buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Garliavoje, atvira liepsna dega medinis gyvenamasis namas. Apmalšinę liepsnas ir su kvėpavimo aparatais įėję į vidų ugniagesiai rado smarkiai apdegusį žmogaus kūną.
Gaisras Ukmergės rajone
Gaisras Ukmergės rajone / PAGD nuotr.

2 val. nakties ugniagesiai skubėjo į Ukmergės rajoną, Pabaisko seniūniją, Antakalnio kaimą. Buvo gautas pranešimas, kad dega vieno aukšto namas, o viduje gali būti žmonių. Atvykus ugniagesiams, liepsnojo buvusių dirbtuvių pastatas. Netrukus ugniagesiai iš jo išnešė du žmones be sąmonės. Medikai konstatavo jų mirtį. Po kurio laiko viduje buvo rastas dar vienas smarkiai apdegusio žmogaus kūnas. Kitą gaisro metu nukentėjusį medikai išvežė į ligoninę.

Žmonės gyveno gamybinėse patalpose įrengtuose keliuose kambariuose. Gaisro židinys buvo viename kambarių. Jame buvo krosnis, o prie jos sukrautos malkos. Gaisrų priežastys tiriamos.

Ugniagesiams didelį nerimą kelia pastarosiomis dienomis augantis gaisruose žuvusiųjų asmenų skaičius.

Vien šiemet šalyje kilo 6 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 žmones, o viename gaisrų balandžio 14 d. ugnis nusinešė net keturias gyvybes.

„Statistika rodo, kad pagal žūstančių gaisruose skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, kaimuose žūsta 6,3, o miestuose – 1,3, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas. – Tragiški gaisrai dažnai kyla gyventojams siekiant apsisaugoti nuo šalčio patalpose, kurios dažnai būna apleistos ar nepritaikytos gyvenimui – statybiniuose vagonėliuose, lauko virtuvėse, ūkiniuose pastatuose.

Mūsų pareigūnai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, vien šiais metais jau aplankė per 100 tūkst. gyvenamųjų būstų. Iš tiesų, nors gaisrą dažniausiai sukelia vienas žmogus, bet gaisrų prevencija privalome rūpintis visi.“

Vien šiemet šalyje kilo 6 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 žmones, o viename gaisrų balandžio 14 d. ugnis nusinešė net keturias gyvybes. Šiais metais ugniagesiams pavyko išgelbėti 107 žmonių gyvybes.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įgyvendindamas vidaus reikalų ministrės patvirtintą Gaisrų prevencijos veiksmų planą, kuriame numatyta sudaryti vienišų, senyvo amžiaus, neįgalių asmenų, turinčių specialių poreikių ir gyvenančių riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose, sąrašus bei organizuoti šių būstų lankymą, ne kartą kreipėsi pagalbos į savivaldybes, kad bendromis jėgomis būtų sprendžiami socialinės pagalbos tokiems gyventojams ir jų saugos klausimai.

Kreipimesi į Lietuvos savivaldybių asociaciją ir šalies savivaldybių administracijas akcentuojama, jog savivaldybės su departamento administraciniais padaliniais dar šiemet galėtų organizuoti gyvenamųjų būstų lankymą, kurio metu įvertintų jų priešgaisrinę būklę, prireikus įrengtų juose autonominius dūmų detektorius, tarpininkautų siekiant paramos šildymo įrenginių priežiūrai, konsultuotų gyventojus šių įrenginių eksploatavimo klausimais.

Taip pat siūloma pasitelkti savivaldybių priešgaisrines tarnybas, savanorius ugniagesius, ūkio subjektus teikiant pagalbą šalinant didžiausią riziką keliančius tokių būstų trūkumus.

Departamento pareigūnai tikisi, kad veikla, vykdant šias prevencijos priemones, padės sumažinti žuvusiųjų gaisruose skaičių ir gaisrų nuostolius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis