Šilutėje pričiupti šešėlinės prekybos rūkytos mėsos gaminiais organizatoriai

Šilutėje išaiškintas nelegalus rūkytos mėsos fabrikėlis. Patikrinimo metu rasta apie 2 tonas realizavimui ir rūkymui paruoštų mėsos gaminių. Produkcijai gaminti per kelerius metus vien žaliavos (mėsos ir jos subproduktų) įsigyta už beveik 400 tūkst. litų.
Žalia mėsa
Žalia mėsa / Andriaus Vaitkevičaus 15min.lt nuotr.

Prisidengę verslo liudijimais rūkymo paslaugai teikti, šilutiškiai vykdė šešėlinę prakybą rūkytos mėsos produktais. Dėl galimai nusikalstamos veikos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) Klaipėdos apygardos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Bendras Klaipėdos AVMI ir FNTT Klaipėdos apygardos valdybos patikrinimas į Šilutėje veikiantį galimai nelegalų mėsos perdirbimo fabrikėlį, kuriame darbavosi vienos šilutiškių šeimos kelios kartos, surengtas tikrinant turimą kelių šaltinių informaciją. Verslas rėmėsi „šeimynine ranga“ – tėvai ir sūnus organizavo žaliavos (mėsos ir jos subproduktų) pirkimą, ruošė gaminius ir juos rūkė. Produkcija prekiavo ir užsakymus tiekti produktus didesniais kiekais priiminėjo vieno iš šeimos narių motina. Šeimos verslui papildomai talkino samdoma darbuotoja.

Gamyba ir prekyba rūkytais mėsos gaminiais vyko Šilutės pakraštyje esančios namų valdos teritorijoje, buvusiame ūkiniame pastate, pritaikytame mėsos perdirbimo cechui ir rūkykloms. Tose pačiose patalpose veikė ir parduotuvė. Patikrinimo metu gamybos ceche, sandėlyje, rūkyklose ir parduotuvėje iš viso rasta apie 2 tonas pardavimui paruoštų rūkytų gaminių ir žaliavos. Atlikus pakartotinį patikrinimą nustatyta, kad neteisėta prekyba buvo vykdoma ir toliau.

„Siekiant nuslėpti tikrąjį veiklos pobūdį ir iš tokios neteisėtos komercinės veiklos gautas pajamas, veikla vykdyta prisidengiant atskirais laikotarpiais įsigyjamais verslo liudijimais žuvies ir mėsos rūkymo paslaugai, tačiau prekyba su šiuo verslo liudijimu negalima. Turimais duomenimis, per kelerius metus šešėlinės prekybos apyvarta galėjo siekti šešiaženklę sumą, nes vien žaliavos, kaip rodo dokumentai, per kelerius metus įsigyta už beveik 400 tūkst. litų. Tokiu būdu, vengiant steigti įmonę ar kitaip tinkamai registruoti veiklą, neapskaitant gautų pajamų ir jų nedeklaruojant, siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio“, – sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė. 

Pasak G. Rimkienės, verslo liudijimus įsigiję minėti asmenys mokesčių inspekcijai pateiktose pajamų deklaracijose iš veikos pagal verslo liudijimą yra nurodę tik simbolines sumas: 2011 m. pajamas deklaravo tik vienas iš šeimos narių ir nurodė gavęs 4,4 tūkst. litų pajamų, 2012 m. asmenų pateiktose deklaracijose nurodytos nuo 15 iki 36 tūkst. litų siekiančios pajamos.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis