Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skandalas Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčioje: kaltinimai buvusiam dvasininkui Algimantui Kvedaravičiui dėl beveik 17 mln. litų vertės iššvaistyto turto

Įsibėgėjant Vilniaus apygardos prokuratūros tyrimui, ima aiškėti dešimčių milijonų litų vertės Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčiai priklausančio turto švaistymo skandalo detalės. Neteisėto bažnyčios turto perleidimo kitiems asmenims skandalo epicentre – Lietuvos evangelikų reformatų suspenduotas kunigas-diakonas Algimantas Kvedaravičius ir kriminalinę praeitį turintis Jakov Strokanov.
Litai
Litai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

1995 metais ordinuotas ir be dvasininkui privalomų teologijos studijų kunigu-diakonu tapęs A.Kvedaravičius įtariamas pažeidęs daugybę ne tik Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios kanonų, bet ir baudžiamuosius įstatymus. Įtariama, kad A.Kvedaravičius neteisėtai iššvaistė 17 mln. litų vertės bažnyčiai priklausančio nekilnojamo turto.

„Sudėtinga, kai negeri ar neteisingi dalykai vyksta bet kurioje institucijoje ar bendruomenėje, tačiau ypatingai sunku tiek bažnyčiai, tiek, svarbiausia, visai religinei bendruomenei, kai sąžinė vardan godumo paminama Dievo namuose.

Esame priversti spręsti vidines organizacijos problemas teisinėmis priemonėmis, nes kitos išeities nebeliko – siekiame sugrąžinti vienybę ir darną į vieno žmogaus pastangomis jau beveik du dešimtmečius skaldomą  Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčią“, – paklaustas apie šiuo metu vykstantį ikiteisminį tyrimą dėl turto grobstymo kalbėjo Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios superintendentas Tomas Šernas.

Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia Lietuvoje veikia nuo XVII amžiaus, o šiuo metu vadovaujasi dar iki 1940 m. bažnyčios priimtais kanonais. Remiantis jais, aukščiausia bažnyčios institucija – Sinodas, o bažnyčios turtą tvarko bei administracines funkcijas atlieka iš Sinodo narių renkama  Konsistorija.

Nors dar 2002 metais A.Kvedaravičiaus veikla bažnyčioje  buvo suspenduota, jis, kaip teigiama Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios prašyme pradėti ikiteisminį tyrimą, pasinaudodamas Lietuvos teisinės sistemos spragomis bei manipuliuodamas dokumentais, be teisėto pagrindo užvaldė beveik visą Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios bendruomenei priklausantį nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą.

Nepaisaint to, jog 2002 metais Lietuvos evangelikų reformatų Sinodas pavedė administruoti visą kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios -Unitas Lithuaniae- Sinodui, A.Kvedaravičius, teigiama, neturėdamas Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios bendruomenės įgaliojimų bei jos neatstovaudamas, ėmė neteisėtai spekuliuoti bažnyčios ir jos bendruomenės vardu bei turtu.

2011 metais, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčiai -Unitas Lithuaniae- Sinodui kreipusis į teisėsaugos institucijas dėl A. Kvedaravičiaus neteisėtų veiksmų, didžioji dalis bažnytinio turto (kurio rinkos vertė – beveik 17 mln. litų) pardavimo ar dovanojimo sutartimis už 6 kartus mažesnę kainą buvo perleista tretiesiems asmenims.

„Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčiai -Unitas Lithuaniae- Sinodui kreipusis į Lietuvos generalinę prokuratūrą dėl neteisėto bažnyčiai priklausančio turto pasisavinimo ir iššvaistymo, pradėjo aiškėti, kad šiuose turto švaistymo veiksmuose dalyvavo ar buvo įtraukti žinomos turto valdymo bendrovės ir bent du Lietuvos komerciniai bankai bei juose dirbantys asmenys.

Labiausiai šokiruoja ir glumina, kad turtą įsigiję asmenys už neįtikėtinai žemą kainą šiuo metu aiškina Lietuvos evangelikų reformatų kanonus, bažnyčios vidinę struktūrą ir tvarką bei visiškai nesuvokia, kad šiais veiksmais buvo iššvaistytas visas Vilniuje esantis Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios nekilnojamasis turtas bei kultūrinio paveldo ansamblis Pylimo gatvėje“, – sakė Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčią –Unitas Lithuaniae- Sinodą  atstovaujantis advokatas Tadas Kelpšas.

Vilniaus apygardos prokuratūra dėl šių įvykių šiuo metu yra pareiškusi įtarimus A.Kvedaravičiui ir Jakov Strokanov, o visą iššvaistytą bei šių asmenų asmeninį turtą – areštavusi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai