Skubėdami į pagalbą artimiesiems, žmonės sukčiams atiduoda paskutines santaupas

Sukčiai sugalvoja įvairių naujų sukčiavimo būdų, tačiau nereikia pamiršti, jog naudoja ir senas schemas.
Pinigai
Asociatyvi nuotr. / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ne taip seniai buvo labai populiarus sukčiavimo būdas, kai paskambinę senyvo amžiaus žmonėms sukčiai apsimesdavo giminaičiais, kurie pateko ar patys tapo eismo įvykių kaltininkai. Sukėlę žmonių išgąstį, iš jų išviliodavo solidžias pinigų sumas.

Informacija apie tokius sukčiavimus buvo skelbiama įvairiuose informaciniuose šaltiniuose. Tad kurį laiką tokių sukčiavimų atvejų jau nebuvo. Deja, nusikaltėliai vėl sėkmingai griebiasi „patikrintų“ schemų.

Sausio 22 d. apie 16.30 val. 85-erių metų amžiaus Ukmergės gyventojai į laidinį telefoną paskambino moteris. Skambinančioji pirmiausia paklausė močiutės: „ar pažinai mane“. „Taip, taip, Jolita…“, - atsakė močiutė. To pakako, kad skambinusioji įsijaustų į giminaitės Jolitos vaidmenį, o ukmergiškė patikėtų apsimetėle.

„Giminaitė“ pasakojo, neva padarė avariją, sužalojo žmogų, kuriam sutrenkta kaukolė, prašė paskolinti pinigų. Išsigandusi senolė sutiko paskolint 1 000 eurų.

Netrukus atvyko giminaitės „pažįstamas“, kuriam ukmergiškė padavė 1 000 eurų. Jam išvykus, paskambino savo dukrai, papasakojo, kas nutiko ir tik tuomet suprato, kad ją apgavo sukčiai.

Ukmergės r. policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis