Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sostinės pavežėjų versle – įžūli schema: verslininkai apgavo ir užsieniečius, ir valstybę

Vilniaus Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė 2 šešėlinės pavėžėjimo veiklos organizavimu įtariamus asmenis bei 3 jų bendrininkus. Nesumokėta mokesčių nuo didžiosios dalies pavėžėjimo veiklos organizatorių gaunamų pajamų siekia daugiau kaip 350 000 eurų. Bendrovėse, sulaikytųjų asmenų gyvenamosiose vietose bei kitose tyrimui reikšmingose vietose buvo atliktos 23 kratos, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daiktai.
Taksi prie Vilniaus oro uosto
Asociatyvi iliustracija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 1 Taksi

Policijoje atliekami du ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo turto pasisavinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 str. 2 d.), kurie, bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, pradėti po ilgalaikio tyrimo, gavus informacijos, kad grupė asmenų Vilniuje organizavo šešėlinę pavėžėjimo paslaugų veiklą, o didžiąją dalį pajamų galimai pasisavindavo.

Nustatyta, kad įtariamieji, vykdydami veiklą ir prisidengdami keliomis įmonėmis, surasdavo asmenis iš trečiųjų šalių, daugiausia Tadžikistano ir Uzbekistano, jiems sutvarkydavo leidimus gyventi ir dirbti Lietuvoje, parūpindavo gyvenamąsias patalpas, transporto priemones, apmokydavo naudotis pavėžėjimo paslaugų platformomis.

Daliai minėtų asmenų pradėjus teikti pavėžėjimo paslaugas, veikos organizatoriai pateikdavo jiems pasirašyti netikras darbo sutartis. Asmenys, atvykę iš trečiųjų šalių, manė, kad yra oficialiai įdarbinti įmonėse. Tokiu būdu įtariamųjų naudai per maždaug dvejus metus pavėžėjimo veiklą vykdė daugiau nei 90 asmenų, iš kurių tik 30 buvo oficialiai įdarbinti.

Oficialiai neįdarbintiems vairuotojams buvo mokami atlyginimai grynais pinigais nuo 700 iki 1 200 eurų, nuo kurių valstybei nebuvo sumokami privalomi mokesčiai. Taip pat nebuvo sumokami mokesčiai nuo didžiosios dalies pavėžėjimo veiklos organizatorių gaunamų pajamų, kurios sudarė daugiau kaip 350 000 eurų.

Lapkričio 26 d. kriminalistai sulaikė 2 minėtos veiklos organizavimu įtariamus asmenis bei 3 jų bendrininkus, apklausė daugiau nei 20 liudytojų. Bendrovėse, sulaikytųjų asmenų gyvenamosiose vietose bei kitose tyrimui reikšmingose vietose buvo atliktos 23 kratos, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daiktai.

Sulaikyti asmenys įtariami padarius nusikalstamas veikas, už kurias Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta bausmė iki 10 metų laisvės atėmimo. Šiuo metu nustatinėjama padaryta žala, minėtų asmenų galimai padarytų nusikalstamų veikų spektras turėtų prasiplėsti, tyrimas tęsiamas.

Ikiteisminius tyrimus organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Suvokiant žalingą poveikį ekonomikai policija ir toliau aktyviai dirbs atskleidžiant didelės apimties neteisėtų pajamų ir turto gavimo šaltinius, užtikrinant neteisėtų pajamų ir turto suradimą, siekiant iš šešėlio grąžinti valstybei nesumokėtus mokesčius, vykdys atitinkamus tyrimus, sistemingai ir pastoviai skirs ypatingą dėmesį tam tikroms nesąžiningoms verslo sritims, kuriose sukčiaujama, apgaulingai tvarkoma apskaita, vengiama valstybei mokėti mokesčius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs