Prokuroras paprašė leisti laikyti įtariamąjį dėl teroro akto už grotų maksimaliai ilgai – tris mėnesius.
Apie prokuratūros prašymo pagrįstumą sprendė Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas.
Į žurnalistų klausimą, kokie buvo jo išpuolio motyvai, nerišlia kalba ir keistu elgesiu jau pasižymėjęs įtariamasis atsakė: „Mane privertė banditai.“
Policija jau išvakarėse viešai pasakė, kad šiuo atveju sumaištį kėlė psichikos sveikatos bėdų turintis asmuo. Todėl specialistams vėliau dar teks nuspręsti, ar jis apskritai gali būti atsakingas už savo veiksmus.
Pareigūnai išsiaiškino, kad anksčiau šis įtariamasis dirbo taksistu ir tokio masto problemų nei teisėsaugai, nei visuomenei nedarė. Tačiau pastaruoju metu jis bedarbis, išsituokęs, gydytas nuo psichinės sveikatos negalavimų.
Todėl, prokuroro Lino Kuprusevičiaus vertinimu, po savo išpuolio prie prezidentūros įtariamasis T.Apivala laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus, be to, galbūt jis ryšis slėptis nuo tyrėjų ir teisėjų. Tai motyvai, kodėl ikiteisminio tyrimo metu vilnietis turėtų būti laikomas užrakintas.
Teismas su šiais argumentais sutiko: įtariamąjį leista laikyti suimtą 3 mėnesius.
Po teismo koridorius konvojaus pareigūnų vedžiojamą T.Apivalą penktadienį pavyko trumpai pakalbinti žurnalistams. Į klausimą, kokie buvo jo išpuolio motyvai, įtariamasis atsakė: „Mane privertė.“
Paklaustas, kas privertė, T.Apivala pareiškė, kad banditai.
Į klausimą, „Kodėl?“, vilnietis atsakė irgi rišliai, tik kažin, ar įtaigiai – esą jis buvo jiems skolingas pinigų.
Apskritai T.Apivala penktadienio rytą sostinės teisme buvo iš esmės sukalbamas ir elgėsi palyginti santūriai.
Šiandienė nutartis dėl jo suėmimo dar neįsiteisėjo, formaliai per savaitę ji gali būti skundžiama. Tačiau bent šįryt pats įtariamasis neprieštaravo dėl jam taikomo laisvės atėmimo.
Kai trijų mėnesių terminas baigsis, prokuratūra iš naujo spręs, ką toliau ikiteisminio tyrimo metu daryti su T.Apivala. Jei bus norima ir toliau laikyti jį suimtą, dėl griežčiausios kardomosios priemonės vėl teks kreiptis į teismą.
Baudžiamojo kodekso 250 (3) straipsnis „Grasinimas padaryti teroristinį nusikaltimą“ numato, jog tas, kas grasino padaryti teroristinį nusikaltimą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.