Atnaujinta 16.39 val. Antradienio pavakarę 15min.lt šaltiniai atskleidė, kad STT taikiklyje atsidūrė lietuviškos kilmės farmacijos kompanija „Valentis Pharma“.
Kaune veikiančios įmonės interneto svetainėje rašoma, kad „Valentis“ pradžia siekia 1919 metus, kai Kauno Higienos instituto Pastero stotyje buvo pradėta gaminti vakcina, skirta skiepyti žmones nuo pasiutligės.
15min.lt šaltiniai atskleidė, kad STT taikiklyje atsidūrė lietuviškos kilmės farmacijos kompanija „Valentis Pharma“.
Susijungus keletui farmacinių kompanijų, 2003 metais pasirinktas bendras pavadinimas „Valentis“. Nuo tada kompanija išaugo, ir šiandien eksportuoja į Vokietiją, Jungtinę Karalystę, Ispaniją, Belgiją, Daniją, Norvegiją, Švediją, Suomiją, Estiją, Latviją, Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Bulgariją, Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną, Uzbekistaną, Azerbaidžaną, Gruziją, Armėniją.
Populiari „Valentis“ produkcija – Valerijonų tinktūra, Gudobelių ekstraktas, Pertusinas.
Kaip dabartinis įmonės vadovas joks asmuo nenurodomas.
Antradienį darbo dienos pabaigoje 15min.lt žurnalistai skambino į kompanijos būstinę Kaune. Atsiliepusi biuro administratorė teigė, kad visi asmenys, galintys bendrauti su žiniasklaida, „šiuo metu susirinkime“.
Pasiteiravus, ar galima prognozuoti, kad susirinkimas baigsis, sekretorė pasakė to nežinanti ir padėjo ragelį.
Telefonas, kuris įmonių kontaktų duomenų bazėse nurodomas kaip bendrovės „Valentis“ vadovo mobilusis, šiuo metu yra išjungtas.
Pradžia. Kratos atliktos įmonės patalpose, sulaikytų asmenų namuose, darbo vietose ir automobiliuose.
STT pradėjo didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl galimo stambaus masto papirkimo, kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Įtariama, kad šios farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos.
Preliminariais tyrėjų turimais duomenimis, šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.
STT pareigūnų turimais duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 0,5 mln. litų (apie 145 000 eurų). Preliminariais tyrėjų turimais duomenimis, šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.
Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui sudarė specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių atstovų tyrimo grupę.
Nepaisant nuolat vykdomų reformų ir pertvarkų, sveikatos apsaugos sistemoje korupcijos problema išlieka labai opi.