Kaip nurodo STT, pernai gauti 1 925 gyventojų skundai, pranešimai, pareiškimai ir prašymai, apie trečdalis jų – anoniminiai. Tai yra trečdaliu daugiau, nei ankstesniais metais: 2015-aisiais pranešimų gauta 1 509, 2014-aisiais – 1 316.
STT teigimu, per 2016 metus iš gautų pareiškimų iš viso buvo pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai – tai sudaro tik kiek daugiau nei procentą nuo visų gyventojų kreipimųsi, likę pagrįsti skundai yra perduodami kitoms tarnyboms. Nepaisant to, pagal gyventojų skundus pradėti STT veiksmai sudaro apie pusę visų ikiteisminių tyrimų: 2016-aisiais iš 57 pradėtų tyrimų pagal gyventojų skundus pradėti 26, 2015-aisiais iš 77 tyrimų pagal gyventojų informaciją inicijuoti 39, 2014-aisiais iš 66 – 20.
Daugiausia kreipiamasi dėl savivaldybių ar jų įstaigų veiklos, teikiant administracines ir viešąsias paslaugas, sveikatos apsaugos paslaugų ar farmacijos, žemėtvarkos klausimų, taip pat viešųjų pirkimų.
„28 proc. daugiau gautų pareiškimų liudija, kad gyventojai tampa vis nepakantesni korupcijai. Daugiausia kreipiamasi dėl savivaldybių ar jų įstaigų veiklos, teikiant administracines ir viešąsias paslaugas, sveikatos apsaugos paslaugų ar farmacijos, žemėtvarkos klausimų, taip pat viešųjų pirkimų“, – teigiama pranešime.
STT taip pat nurodo, kad pirmąjį šių metų pusmetį jau gauta beveik 1000 pareiškimų, problematiškiausios sritys išlieka medicinos sektorius, savivaldybių ir jų įstaigų veikla teikiant viešąsias ir administracines paslaugas, viešieji pirkimai.
STT primena, kad apie korupciją galima pranešti anonimiškai tarnybos nurodytais telefonais, tinklalapyje stt.lt, taip pat ir mobiliąja programėle „Pranešk STT“.