Vienas tyčinio padegimo atvejis išaiškintas Tauragės rajone.
Tauragės pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 69-erių metų kaltinamasis, padegė jo sugyventinei priklausantį ūkinį pastatą, nes pastaroji jį atstūmė. Keršto vedinas vyras tokiu visuotinai pavojingu būdu nukentėjusiajai padarė 3 tūkst. eurų žalą. Kaltinamasis laukia teismo nuosprendžio.
Kitas tyrimas dėl ūkinio pastato su pagalbiniais statiniais padegimo Pagėgių savivaldybėje buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 25 dieną, praneša prokuratūra.
Tyrimą atlikę Pagėgių policijos komisariato pareigūnai nustatė, jog 53 metų Pagėgių sav. gyvenantis vyras, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia padegė jam ir jo trim seserims priklausančią daržinę. Apklausos metu paaiškėjo, kad anksčiau teistas vyriškis nuosavybės teise jam pačiam ir jo seserims priklausantį turtą padegė po ginčo, supykęs ant sesers.
Tyrimo duomenimis, numetęs degantį degtuką ant šieno, nuteistasis laukė kol ugnis pasiglemš statinį. Atsitiktinai pro šalį vykęs vyras, pamatė liepsną ir iškvietė ugniagesius. Ugnis visiškai sunaikino daržinę ir jau buvo persimetusi ant ūkinio pastato stogo. Skaičiuojama, kad sunaikinto turto vertė siekia daugiau nei 2 tūkst. eurų. Vyras pripažintas kaltu dėl ne tik jam priklausančio turto sunaikinimo, sukeliant grėsmę kitiems. Teismas jam skyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, be intensyviosios priežiūros, uždraudžiant per šį laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
Šiems ikiteisminiams tyrimams vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Nomedas Metrikis pastebi, kad beveik pusė išaiškintų tyčinio padegimo kaltininkų būna apsvaigę nuo alkoholio.
„Tyčinio padegimo bylos – bene vienos sudėtingiausių, mat ugnis pasiglemžia visus įkalčius. Siekiant išaiškinti padegėjus, tenka įdėti nemažai darbo. Dažnu atveju išaiškėja, kad padegimas įvykdytas nesugebėjus suvaldyti kilusio pykčio, siekiant pagąsdinti ar atkeršyti. Šios emocijos ir alkoholis užtemdo sveiką protą ir padegėjai nesuvokia, kokį pavojų sukelia ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Neigiamos emocijos turi būti valdomos ir išliejamos niekam nepavojingu būdu. Tyčinis padegimas – nusikaltimas, už kurį Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, kurių griežčiausia – penkerių metų nelaisvė“,– sako prokuroras.
Per praėjusius metus Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros veiklos teritorijoje pradėta 18 ikiteisminių tyrimų dėl tyčinių padegimų pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį.