Šie asmenys, sostinės policijos pareigūnams žinomi kaip kišenvagiai, buvo „žaibiškai“ sulaikyti šalia nusikaltimo vietos, kai vienoje iš Trakų gatvės kavinių iš moters rankinuko slapčia pagrobė mobiliojo ryšio telefoną.
Sulaikytieji veikė pagal standartinę kišenvagysčių schemą – parenkamas vagystės objektas, tinkama auka, ji stebima laukiant vagystei padaryti tinkamo momento. Tuomet vienas iš kišenvagių slapčia ištraukia iš rankinuko (ar kišenės) telefoną (ar kitą vertingą daiktą) ir nedelsdamas jį perduoda savo bendrininkui, kuris stengiasi kuo skubiau, bet nesukeldamas įtarimo, pasišalinti iš nusikaltimo vietos. Įtariamieji „pasitraukimo“ metu ir buvo sulaikyti Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus Operatyvaus reagavimo poskyrio pareigūnų ir pristatyti į policijos komisariatą, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Pareigūnai turi pagrindo manyti, kad įtariamieji J.J. ir O.U. yra padarę daugiau kišenvagysčių ar kitokių nusikaltimų, todėl nukentėjusius prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą tel.: (8 5) 271 6053, 271 6132 arba 271 6007.
Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.