Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 06 20 /14:49

Svetimu 8 tūkst. eurų „Vikingų loto“ laimėjimu sutuoktiniai džiaugėsi neilgai

Birželio 8-osios vakarą Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės al., į parduotuvę užėjęs vietos gyventojas (gimęs 1954 m.) sužinojo, kad vienas iš dviejų patikrinti atneštų loterijos „Vikingų loto“ bilietų yra laimingas. Kadangi piniginis prizas siekė daugiau nei 150 eurų, laimėtojui buvo pasiūlyta kreiptis į loterijos organizatorius, kurie ir išmokės prizą. Džiugi žinia, atrodo, turėjo laimingai ir pasibaigti, tačiau šį kartą įvykiai pasisuko visai kita linkme.
Eurai
Eurai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Laimėtojui palikus parduotuvę, laimingą loterijos bilietą patikrinusi pardavėja (gimusi 1992 m.) informacija apie vyriškio laimėjimą pasidalijo su savo vyru (gimęs 1990 m.). Sutuoktiniams operatyviai surezgus planą, jau kitą dieną moteris mynė laimėtojo namų durų slenkstį. Apgaulės būdu iš Naujosios Akmenės gyventojo pavykus išvilioti laimingą „Vikingų loto“ bilietą, jau po keleto dienų policijai žinomi sutuoktiniai asmeninėje banko sąskaitoje sulaukė papildymo – išmokėto svetimo 8000 eurų laimėjimo.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnams sužinojus apie apgautą vyrą, imtasi veiksmų nusikalstamai veikai atskleisti. Pradėjus ikiteisminį tyrimą pagal LR BK str. 182 (Sukčiavimas), išsiaiškinta, kad laimėjimą pasisavinusi pora svetimus pinigus leido be gailesčio. Vos gavę laimėjimą, įtariamieji apmokėjo turimą skolą, nusipirko televizorių bei apie 4000 eurų kainuojantį automobilį „Mercedes Benz“. Pareigūnams išnarpliojus sukčiavimo atvejį, įtariamųjų banko sąskaitoje buvo likę vos 1000 eurų.

Policijos nuotr./Už svetimus pinigus pirktas automobilis
Policijos nuotr./Už svetimus pinigus pirktas automobilis

Visi įsigyti daiktai iš asmenų paimti, ikiteisminio tyrimo vykdymo metu įšaldyti ir banko sąskaitoje buvę pinigai. Įtariamiesiems gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Loteriją organizuojančios bendrovės „Olifėja“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas sako, kad įmonė padarys viską, kas nuo jos priklauso, kad sukčiai būtų nubausti įstatymų nustatyta tvarka, o loterijos laimėtojas gautų jam priklausantį laimėjimą.

Jis teigia, kad bilietų tikrinimo sistema veikia taip, kad loterijų dalyvių interesai būtų apsaugoti, ir informaciją apie laimėjimus jie gautų tiesiogiai, o ne tiktai iš terminalo operatoriaus.

Patikrinus loterijos bilietą, visais laimėjimų atvejais žmogus iš terminalo išgirs garsinį signalą ir pamatys užrašą apie laimėjimą terminalo ekrane. Laimėjimai iki 15 eurų yra išmokami vietoje.

Jei laimėjimas siekia 15-145 eurus, parduotuvė gali išmokėti laimėjimą arba pasiūlyti kreiptis į „Olifėją“. Jei laimėjimas yra didesnis nei 145 eurai ar laimimas daiktinis prizas, iškart spausdinama bilieto šaknelė su kvietimu kreiptis į „Olifėją“ ir atsiimti prizą. Neišmokant laimėjimo, žmogui grąžinamas loterijos bilietas, jo reikės prizo atsiėmimui.

Terminalas garsu ir tekstu ekrane informuoja apie laimėjimą, o papildoma informacija apie didesnių laimėjimų atsiėmimą pateikiama bilieto šaknelėje. Tai užtikrina, kad žmogus tikrai gaus informaciją apie prizus. Visus bilietus taip pat galima patikrinti www.perlas.lt.“

BNS primena, kad 2011 metų balandį Vilniuje buvo nuteista laimingąjį „Teleloto“ bilietą pasisavinusi pardavėja ir jos bendrininkas. Parduotuvėje „Maxima“ kasininke-pardavėja dirbusi E.L. patikrino pirkėjo pateiktą „Teleloto“ loterijos bilietą. Loterijos terminalas parodė, kad žmogus laimėjo 200 litų (maždaug 58 eurus) bei galimybę dalyvauti televizijos šou.

Apsukruolė bilieto savininkui nurodė, kad šis nieko nelaimėjo. Ji atidavė laimėjimo šaknelę, tačiau bilieto negrąžino. Loterijos bilietą moteris perdavė bendrininkui D.K. ir susitarė, kad galimą laimėjimą pasidalins per pusę.

Tačiau D.K. pateikė bilietą bendrovės „Olifėja" organizuojamo „Teleloto“ žaidimo organizatoriams, dalyvavo televizijos šou ir laimėjo 9 tūkst. 900 litų (2,8 tūkst. eurų), kuriuos visus išleido asmeninėms skoloms apmokėti. Pardavėja, apgavusi „Teleloto" laimėtoją, pati liko apgauta bendrininko.

Pardavėją ir jos bendrą teismas pripažino kaltais dėl sukčiavimo. Pardavėjai skirtas laisvės apribojimas trims mėnesiams, o jos bendrui - laisvės apribojimas vieneriems metams ir 10 mėnesių, įpareigojant visą bausmės laiką būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir atlyginti nukentėjusiajam turtinę žalą. Teismas konfiskavo sukčiaujant laimėtą pinigų sumą, nukentėjusiam taip pat priteisę atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?