Tauragėje iš progimnazijos 583 tūkst. eurų pasisavinusi buhalterė lobo, direktorius to nematė

Iš nuolat taupyti prašomos Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos vyriausioji finansininkė sugebėjo per dešimt metų pasisavinti per 583 tūkst. eurų. Aklai buhaltere pasitikėjęs direktorius antradienį Klaipėdos apygardos teisme prisiekinėjo nepastebėjęs, kaip iš mokyklos sąskaitų per šimtą kartų buvo pervedamos lėšos į asmeninę pavaldinės sąskaitą.
Buvusi Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos buhalterė Ona Žukauskienė teisme savo kaltę pripažino visiškai.
Buvusi Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos buhalterė Ona Žukauskienė teisme savo kaltę pripažino visiškai. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Vagystė iš mokyklos sąskaitų pastebėta 2013-aisiais, atlikus auditą. Tik išgirdusi apie galimą kontrolierių vizitą buhalterė Ona Žukauskienė pasiėmė nedarbingumo pažymėjimą ir daugiau darbe nesirodė.

Pasisavino 583 tūkst. eurų

Po audito paaiškėjo, kad nuo 2003-iųjų iki 2013-ųjų iš mokyklai skirto mokinio krepšelio buvo pasisavinta per 583 tūkst. eurų. Buhalterė periodiškai į savo sąskaitą pervesdavo lėšas. Nustatyta, kad vieną mėnesį O.Žukauskienė pasisavino 18 tūkst. litų, t.y. 5,2 tūkst. eurų.

Tyrėjai nustatė, kad buhalterė apgaulingai tvarkydama apskaitą, sugebėjo pasisavinti lėšas iš mokinio krepšelio, atlyginimo fondo. Nustatyta atvejų, kad pervesdama lėšas už įvairius pirkinius, kaip, pavyzdžiui, žoliapjovę, O.Žukauskienė dalį pinigų pervesdavo ir į savo sąskaitą.

Nustatyta, kad per dešimt metų buhalterė į savo sąskaitą padarė per 100 perlaidų. Sūnų į teismą atlydėta O.Žukauskienė pripažino savo kaltę. Iš Tauragės į Klaipėdą gyventi persikrausčiusi finansininkė šiuo metu niekur nedirba. Teisme ji pasiguodė prasta sveikata ir tikino nenorinti nieko kito kaip greitos bylos baigties.

Kartu su buhaltere teisiamųjų suole atsidūręs mokyklos direktorius Vidas Misiūnas iki šiolei vadovauja mokyklai.

Progimnazijos direktoriui mesti kaltinimai, jog nesaugojo buhalterinės apskaitos dokumentų, neužtikrino, kad biudžetinėje įstaigoje būtų deramai vedama apskaita.

Atėjo dirbti iš savivaldybės

V.Misiūnas teisme tikino aklai pasitikėjęs buhaltere. Ši dirbti į mokyklą atėjo iš Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus, nuolat buvo giriama.

Direktorius tikino iki šiolei nesuprantantis, kaip buvo galima pasisavinti tokią sumą. „Mūsų nuolat buvo prašoma taupyti. Ir mes tai darėme“, – teigė V.Misiūnas. Per dešimtmetį nei karto mokyklos netikrino kontrolieriai.

Dabar V.Misiūnas mano, kad buhalterė, pateikdama dokumentus savivaldybei, sukeldavo atlyginimų koeficientus darbuotojams. Tačiau mokyklos darbuotojai „padidintų“ algų negaudavo, lėšas pasisavindavo O.Žukausienė. Pats direktorius prisipažino ne visada skaičiavęs ir žiūrėjęs, kokius dokumentus pasirašyti jam pateikė pavaldinė.

Kai direktoriui kilo įtarimų ir jis paprašė ūkvedžio pakeisti buhalterės kabineto durų spyną, paaiškėjo, kad pradingę maišai dokumentų.​

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas nesutinka su jam pateiktu civiliniu ieškiniu – solidariai su buhaltere grąžinti nusavintas lėšas.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas nesutinka su jam pateiktu civiliniu ieškiniu – solidariai su buhaltere grąžinti nusavintas lėšas.

Tik vėliau V.Misiūną pasiekė tauragiškių kalbos, kad O.Žukauskienė gyvena kur kas prabangiau nei jai leistų gaunamos pajamos.

„Aš buvo priblokštas, kai pamačiau, kad vieną mėnesį ji sau sumokėjo 18 tūkst. litų. Iš kur tokie pinigai? Pripažįstu, kad pernelyg ja pasitikėjau, kad ne viską sužiūrėjau. Esu pedagogas, neišmanau visų tų reikalų. Galbūt reikėjo labiau kontroliuoti“, – teisme antradienį kalbėjo V.Misiūnas. Jis patikino ketinantis atsisakyti vadovaujamo darbo.

Mokyklos direktoriui ir buvusiai buhalterei solidariai pateiktas civilinis ieškinys, siekiantis 583 tūkst. eurų. V.Misiūnas su tokiu ieškiniu nesutinka ir tikina nepasisavinęs nė cento.

Kitas bylos nagrinėjimas – birželio mėnesį.

Pagal pareikštus kaltinimus moteriai gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų, o direktoriui – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai