„Tai turės įtakos visiems teisėjams, visai teismų sistemai. Nepriklausomai nuo priežasčių, dėl kurių teisėjas buvo nužudytas“, – pareiškė L.Garnelienė.
Ji retoriškai paklausė: „O kaip mes dabar nagrinėsime bylas?“
Teisėjų tarybos vadovė svarstė, jog teismų ir teisėjų apsauga Lietuvoje nėra užtikrinama: teismų rūmuose nedirba apsauga, netgi į posėdžių salę įmanoma atsinešti ginklą.Tai gali turėti įtakos tų vadinamųjų rezonansinių bylų nagrinėjimui. Kiekvienas mes esame žmogus, tai gali lemti tam tikrą susikaustymą, – kaip teisėjo nužudymas gali paveikti teismų sistemą, svarstė L.Garnelienė.
Ji kalbėjo toliau: „Tai gali turėti įtakos tų vadinamųjų rezonansinių bylų nagrinėjimui. Kiekvienas mes esame žmogus, tai gali lemti tam tikrą susikaustymą. Nesakau, kad taip ir bus, bet pirmi tokie įspūdžiai.“
Vėliau L.Garnelienė dramatišką poziciją nutarė kiek sušvelninti. „Ne, tikrai neatsisakys nagrinėti nė vienos bylos. Tai tik pirma reakcija į įvykį. Kiekvienas žino, kad bylą reikia nagrinėti“, – kalbėjo L.Garnelienė ir paprašė kolegų rimties bei santūrumo.
Paklausta, ar J.Furmanavičiaus nužudymas sietinas su pedofilijos skandalu, L.Garnelienė kalbėjo taip: „Visiškai nenorėčiau komentuoti, nes tai buvo irgi tyrimo objektas. Buvo pasakyta, kad galimai įsipainiojęs. Tačiau niekas kol kas nepatvirtino tokių dalykų.“
Ar J.Furmanavičiaus nužudymas gali būti siejamas su jo tarnybinėmis pareigomis? „Kiek žinau iš spaudos ir iš pokalbių su Kauno apygardos teismo vadovybe – tai gali būti, tai yra tam tikra viena iš versijų. Aišku, bus tiriamos ir visos kitos versijos. Galbūt ir asmeninės kažkokios problemos, kurių mes šiandien nežinome", – dalijosi mintimis L.Garnelienė.
Paprašyta apibūdinti nužudytą kolegą, L.Garnelienė apie J.Furmanavičių kalbėjo kaip apie rimtą bei patyrusį Temidės tarną: „Vien tai, kad jis dirbo apygardos teisme, rodo, jog buvo kvalifikuotas teisėjas.“
Į spaudos konferenciją susirinko gausus būrys žiniaskalidos atstovų. |
Teisėjų tarybos vadovė neslėpė ir to, jog J.Furmanavičiaus biografijoje būta ir dėmių: kaunietis yra gavęs drausminę nuobaudą už vairavimą išgėrus: „Kaip žinote, teisėjai yra neskatinami, o tik baudžiami. Jis turėjo vieną nuobaudą, bet tai jau praeities dalykas.“
L.Garnelienė diplomatiškai išvengė klausimo, ar J.Furmanavičiaus žmogžudystė gali būti susijusi su pastaruoju metu jo nagrinėtomis bylomis. „Jis nagrinėjo įvairias bylas, tarp jų ir sudėtingas, rezonansines. Tačiau negalėčiau įvardyti nė vienos bylos ir nenorėčiau to daryti“, – teisėjų atstovė aiškino, jog po tokių pareiškimų nepagrįstai gali būti įtarinėjami visiškai nekalti asmenys. Be to, ji sakė nenorinti pakenkti būsimiems teismų procesams.
L.Garnelienė siūlė tyrėjams adresuoti klausimą, ar J.Furmanavičiui pastaruoju metu negrasinta.
„Visų teisėjų korpuso vardu norėtųsi išreikšti užuojautą žuvusiojo šeimai ir visai teisėjų bendruomenei. Dėl šio įvykio esame labai sukrėti, šiandien net sunku vertinti visas tas aplinkybes“, – kalbėjo L.Garnelienė.