Spalio ir lapkričio mėnesį vykusiuose teismo posėdžiuose teismas apklausė daugiau kaip 30 liudytojų – teismui liudijo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina, jo pavaduotoja Akvilė Giniotienė, prezidentės patarėjos, Seimo, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojos, specialiųjų tarnybų darbuotojai, naujienų agentūros BNS vadovė ir žurnalistai. Kai kurie liudytojai buvo apklausti uždaruose posėdžiuose.
Pirmadienį proceso dalyviai taip pat peržiūrėjo Prezidentūroje užfiksuotą vaizdo įrašą. Specialiųjų tarnybų užfiksuoti žurnalistų, kaltinamosios garso įrašai nebus perklausomi, nes, kaip teigė teisėjas Robertas Rainys, jų teisėtumo nepatvirtino Vilniaus apygardos teismas.
Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausyta naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių.
Peržiūrėjus vaizdo įrašus, planuojama kaltinamosios D.Ulbinaitės apklausa. Kada ji vyks, kol kas nežinoma. Teismas jau yra nusprendęs, kad kaltinamoji bus apklausiama neviešame posėdyje.
Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.
Tolesnis bylos nagrinėjimas numatytas lapkričio 12 dieną.
Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas pernai spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus. Prokuroras teismui bylą perdavė birželį.
Perdavus bylą teismui, 44 metų D.Ulbinaitė pasitraukė iš prezidentės Dalios Grybauskaitės komandos. Ji dabar užsiima individualia veikla.
Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausyta naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių.