Teismas konstatavo, kad neteisėtai suformuotas 8,6 ha žemės sklypas yra įtrauktas į valstybinės reikšmės miškų plotą, esantį Kaišiadorių rajone, Grabuciškių kaime. „Šis sklypas buvo parduotas tretiesiems asmenims, tačiau neatkreiptas dėmesys, jog įsakymai savo turiniu prieštaravo aukštesnės galios teisės aktams“, – komentavo viešąjį interesą teisme gynęs Kauno miesto apylinkės prokuratūros vadovas D.Valkavičius.
Pažymėtina, kad minėtas žemės sklypas yra Kauno marių regioninio parko teritorijoje, kuri ribojasi su Kauno marių pakrante. Šis parkas, siekiant išsaugoti unikalų Kauno marių tvenkinio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, 1992 m. rugsėjo 24 d. buvo įkurtas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo.
Neteisėtai suformuoto sklypo teritorijos rytinė pusė ribojasi su Gastilionių botaniniu–zoologiniu draustiniu, kuriame saugoma ypač Lietuvoje retų didžiųjų miegapelių populiacija, iš pietvakarių pusės – Kauno marių kraštovaizdžio draustinis.
Remiantis Lietuvos gamtos fondo pateiktais duomenimis, didžioji miegapelė įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą kaip sparčiai nykstanti rūšis. Ši miegapelių rūšis laikoma visaverčio lapuočių ar mišraus miško indikatoriumi. Ji simbolizuoja nepažeistą ekologinę pusiausvyrą, gausią biologinę įvairovę ir subalansuotą gamtos išteklių naudojimą.