Ikiteisminį tyrimą dėl Vilniuje dirbusio advokato galbūt padarytų nusikalstamų veikų atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra.
Pasak FNTT, įtariamasis, dirbdamas advokatu, 2004-2009 metais neteisėtai stambiu mastu versdamasis nekilnojamojo turto prekyba, nusikalstamu būdu gavo 8,7 mln. eurų pelno ir nesumokėjo 0,55 mln. eurų gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčių.
J.Kozubovskis teisėtomis pajamomis negalėjo pagrįsti 1,45 mln. eurų vertės nekilnojamojo turto – 2008 metais įsigytų žemės sklypų Vilniaus mieste. Įtariama, kad jis neteisėtai praturtėjo panaudodamas nusikalstamos kilmės pinigines lėšas.
Prokuroras Dainius Barniūnas paskelbė, kad buvo perkamas butas Vilniuje, Gynėjų gatvėje, sklypai įvairiose miesto vietose. Prokuroras taip pat paskelbė, kad 2008 metais J.Kozubovskis Vilniuje įsigijo milijoninės vertės sklypą, už kurį sumokėjo atsiskaitydamas su pardavėju grynaisiais litais ir eurais.
Kaltę neigia
Kaltinamasis J.Kozubovskis savo kaltę neigia. Jis sutiko teismui duoti parodymus, tačiau tuo metu vienas jo advokatų Linas Belevičius prabilo apie kaltinamojo akto trūkumus.
Pasak gynėjo, kaltinamasis ir gynyba nesuvokia, nuo kokių kaltinimų reikia gintis.
„Plika akimi matyti kaltinamojo akto trūkumai, kurie neatitinka reikalavimų. Deklaratyvūs teiginiai, nuo kurių neįmanoma gintis“, – sakė advokatas.
Pasak gynėjo, kaltinamasis ir gynyba nesuvokia, nuo kokių kaltinimų reikia gintis. Jis prašė perduoti bylą prokurorui, kad būtų ištaisyti kaltinamojo akto trūkumai.
Įtaria padėjus kontrabandininkams
J.Kozubovskis anksčiau buvo teisiamas kartu su cigarečių kontrabandos karaliumi tituluojamu Viliumi Karaliumi ir jo bendrais.
Teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad jis kaip teisininkas galėjo padėti kontrabandininkams savo patarimais. 2005 metais nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pažymėjo, kad J.Kozubovskio veiksmus galima būtų vertinti kaip advokato etikos pažeidimus, bet to negalima vertinti kaip nusikaltimo.
V.Karaliaus sūnus Edgaras Karalius teismo nuosprendžiu anksčiau buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto praturtėjimo, tačiau pernai lapkritį aukštesnės instancijos teismas jį visiškai išteisino.
Tarp liudytojų – ir K.Jucevičius
J.Kozubovskio byloje kaip specialusis liudytojas apklaustas ir pats ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius.
Žiniasklaida yra skelbusi, kad tirta informacija, esą K.Jucevičius per tarpininkus reikalavo didelio kyšio iš advokato, tačiau pernai spalį šis tyrimas nutrauktas. Prokuratūra konstatavo, kad K.Jucevičius su kyšiais nesusijęs. Be to, prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai paslapčia sekami.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) dėl K.Jucevičiaus patikimumo atlieka tarnybinį patikrinimą. K.Jucevičius buvo pakviestas tikrintis poligrafu.
Baudžiamasis kodeksas nustato, kad dėl neteisėto praturtėjimo asmuo gali būti baudžiamas maksimalia bausme – laisvės atėmimu iki ketverių metų.