Bylą nagrinėjanti teisėja Irena Sabaitienė BNS sakė, kad teismas negavo nė vieno nukentėjusiojo pranešimo, kad jam yra žinoma apie Lietuvoje nagrinėjamą bylą.
Šioje byloje byloje yra 11 nukentėjusiųjų. Nė vienas iš jų neatvyko, nei pranešė, kodėl negalėjo dalyvauti procese.
„Mes vėl ją atidėjome. Negavome jokių duomenų apie jų norą dalyvauti arba nedalyvauti. (...) Negavome duomenų ar jie atvyks, ar ne, nežinome kokia jų pozicija“ – BNS sakė teisėja I.Sabaitienė.
Bylos nagrinėjimas atidėtas vasario 28 dienai. Pasak teisėjos, nukentėjusieji galėtų atsiųsti dokumentą teismui, kad jiems žinoma ir pranešta apie bylą bei pareikšti savo poziciją dėl proceso.
Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, nagrinėti bylą be nukentėjusiųjų ar jų įgaliotų atstovų negalima. Čekijos ambasados atstovai teismo posėdyje antradienį taip pat nedalyvavo.
„Dar priminsime jiems raštu“, – BNS sakė I.Sabaitienė. Šaukimai per Teisingumo ministeriją vėl bus siunčiami nukentėjusiesiems.
Pirmus bylos posėdžius bandyta surengti pernai, tačiau ir jie neįvyko neatvykus nukentėjusiems.
Šioje byloje baudžiamojon atsakomybėn patrauktas Kauno rajone įsikūrusios žemės ūkio bendrovės pirmininkas 69-erių Antanas Koženiauskas, jam pateikti įtarimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, sunkaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Vyras į bylos posėdžius atvyksta, tačiau savo kaltės dėl nelaimės nepripažįsta.
Čekijos ambasada Vilniuje yra pranešusi, kad ji ir Lietuvos teisinės institucijos buvo informuotos apie tai, kad nukentėjusieji neketina pateikti ieškinio dėl turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo.
2010 metų liepos 25 dieną būrelis dviračiais per Lietuvą keliavusių jaunuolių užėjus audrai pasislėpė apleistame pastate, kuris pučiant stipriam vėjui užgriuvo ant jų.
Per įvykį mirtinai sužalotas Čekijos pilietis J.H. Dviem čekų skautėms konstatuotas sunkus sveikatos sutrikdymas, dar penkios sužalotos nesunkiai.
Kaltinamajame akte teigiama, jog A.Koženiauskas pažeidė Statybos įstatymo nuostatas, kurios įpareigoja organizuoti ir (ar) atlikti statinio techninę priežiūrą, suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius, jeigu tolesnis jų naudojimas kelia pavojų žmonių sveikatai ir aplinkai.
Pasak prokurorų, Pakapių kaime per audrą žolės miltų agregato pastate besislėpę skautai nukentėjo nuo netinkamai prižiūrėto pastato griūties.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad už minėtas nusikalstamas veikas gresianti maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų.
Kauno rajono valdžia buvo įpareigojusi A.Koženiauską nugriauti pavojų keliantį pastatą. Į bylą liudyti bus kviečiama nemažai vietos gyventojų, taip pat seniūnijos, savivaldybės atstovai – prokurorai bandys įrodyti, kad būtent A.Koženiauskas buvo pastato savininkas ir atsakingas už jo eksploataciją.