Vyriškiui už grasinimą teisėjams ir turto prievartavimą buvo paskirta 4 metų laisvės atėmimo bausmę, o subendrinus šią bausmę su kitais nuosprendžiais paskirtomis bausmėmis jis pataisos namuose turės praleisti 10 metų.
Kadangi A.Karčiauskas teigė, kad rašyti grasinančius laiškus jį privertė kitas kalinys, Apeliacinis teismas dėl šių teiginių atliko įrodymų tyrimą. A.Karčiausko nurodytas asmuo teisme buvo apklaustas. Jis pripažino, kad pažįsta A.Karčiauską, tačiau neigė vertęs rašyti jį grasinančio pobūdžio laiškus teismui ir apie tai nieko negali paaiškinti.
Teismas atkreipė dėmesį, kad versiją apie privertimą rašyti grasinančius laiškus A.Karčiauskas iškėlė tik apeliaciniame skunde, pasakojama Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės penktadienį paviešintame pranešime. Ikiteisminiame tyrime jis kaltu neprisipažino, bet kaltės nevertė ir kitam asmeniui. O štai bylą pirmąja instancija nagrinėjančiame teisme jis prisipažino, kad Klaipėdos apylinkės teismui grasinančio pobūdžio laiškus parašė, nes norėjo būti perkeltas kalėti į kitus pataisos namus.
Teisėjų kolegijos nuomone, tokie Algirdo Karčiausko argumentai niekuo nepagrįsti. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jo parodymai yra nenuoseklūs ir prieštaringi, todėl jais galima vadovautis tik tiek, kiek jie neprieštarauja faktinėms bylos aplinkybėms. Pavyzdžiui, rašysenos specialisto išvada neginčijamai teigia, kad 2013 m. birželio 13 d. grasinančio pobūdžio prašymo tekstą parašė ir pasirašė pats Algirdas Karčiauskas.
A.Karčiauskas nuteistas už tai, kad 2013 m. vasarą, kalėdamas Lukiškių ir Šiaulių tardymo izoliatoriuose, Klaipėdos apylinkės teismui atsiuntė du grasinančio pobūdžio laiškus, kuriuose nepagarbiai atsiliepė apie teismą ir teisėjus, grasino jiems susidorojimu, nurodydamas konkrečias jų pavardes reikalavo didžiulių pinigų sumų.
Apeliaciniame skunde vyriškis įrodinėjo esąs nekaltas ir kad jį rašyti grasinančius laiškus Klaipėdos apylinkės teismui privertė kartu kalintis kitas asmuo.
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.