Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, advokatui pareikšti kaltinimai dėl trijų prekybos poveikiu epizodų.
Įtariama, kad 2018-2020 metais jis iš savo atstovaujamų įtariamųjų ar kaltinamųjų iš viso paėmė 12 tūkst. eurų, sudarydamas įspūdį, kad, pasinaudodamas savo ryšiais, šiuos pinigus, kaip kyšį, perduos su ikiteisminiais tyrimais susijusiems pareigūnams už tai, kad šie atliktų jo ginamiesiems naudingus procesinius veiksmus.
M. Šatui taip pat pareikšti kaltinimai dėl didelės vertės turto prievartavimo 2020 metų rudenį. Įtariama, kad kaltinamasis kartu su dar vienu asmeniu kelis kartus, panaudodamas psichinę prievartą, iš savo buvusio ginamojo reikalavo 150 tūkst. eurų.
Atliekantiems šį ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams įtarimų sukėlė ir M. Šato finansinė veikla. Įtariama, kad dirbdamas pagal individualios veiklos vykdymo pažymą, advokatas ne vienus metus galimai apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą.
Baudžiamasis kodeksas už labai didelės vertės svetimo turto prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų. Už prekybą poveikiu gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą gali būti baudžiama bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Šiaulių valdybos tyrėjai, o tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras.
Byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.
M. Šatas advokato praktika verčiasi nuo 2011 metų, jo veikla nėra apribota.