Apie vidurdienį 78-erių metų ukmergiškei paskambinęs vyras prisistatė esantis policijos pareigūnas. Apsimetėlis aiškino neva močiutei, išmokant pensiją, buvo duoti padirbti eurai.
Sukčius aiškino, kad policijos įstaigoje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, todėl pareigūnai privalo paimti tuos eurus ir perduoti tyrimui. Močiutė patikėjo ir atidavė 375 eurus netrukus į duris pasibeldusiam nepažįstamajam. Vis dėlto moteriai buvo neramu, vakarop ji paskambino į policiją ir sužinojo tapusi sukčių auka.
Nuo telefoninių sukčių šiais metais nukentėjo 10 Ukmergės rajono gyventojų.
Policijos pareigūnai prašo gyventojus nebūti patikliais, ypatingai tais atvejais, kai kalba telefonu su nepažįstamais asmenimis.
Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, nors skambinantysis jums gali atrodyti geranoriškas ir patikimas.
Įsidėmėkite, kad policijos pareigūnai jokių procesinių veiksmų telefonu neatlieka, jokių pinigų nereikalauja.
Apie tokius sukčiavimo būdus būtinai pasikalbėkite su giminaičiais, pažįstamais, kaimynais, vaikais.
Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų, nutraukite pokalbį ir nedelsdami skambinkite į policiją pagalbos telefonu 112 arba savo artimiesiems.