Sukčiavimas – vienas iš būdų pasipelnyti iš patiklių, dažniausiai pagyvenusių žmonių. Sukčiavimo rūšys yra labai plačios, priklausančios nuo sukčių fantazijos, tačiau pastebima keletas dažniausiai pasikartojančių modelių. Pastaraisiais metais labiausiai paplitusių telefoninių sukčių banga, akivaizdu, po truputį suvilnija, nes gyventojai turi pakankamai informacijos apie šį būdą ir vis rečiau patenka į sukčių pinkles. Tačiau policijos pareigūnai pastebi, kad kaskart sumanomos vis naujos istorijos, padedančios apgauti žmones.
Dažnai fiktyvius sandorius sudarinėja ir sukčiavimo būdu iš žmonių pasipelno transporto priemonių „pardavėjai“, kurie gavęs avansą dingsta. Neretai nukenčia ir mažesnės vertės prekes perkantys asmenys, kurie sumokėję už kompiuterį, mobiliojo ryšio telefoną ar kitą daiktą, jo tiesiog nesulaukia. Praėjusią savaitę į sukčių pinkles pateko ir Mažeikių r., Viekšnių k. gyvenanti moteris. Į namus atėjęs vyras, senyvo amžiaus gyventojai mažesne nei rinkos kaina pasiūlė įsigyti malkų. Patraukliu pirkiniu susigundžiusi senolė, vyrui perdavė 120 eurų, tačiau nesulaukė nei malkų, nei pinigų.
Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate šiemet registruotos 43 nusikalstamos veikos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas). 10 nusikalstamų veikų įvykdyta Telšių rajone, 12 – Akmenės rajone, 7 – Kelmės rajone ir 14 – Mažeikių rajone. Daugiausia sukčiavimo atvejų fiksuojama internetinėje erdvėje, kai gyventojai susigundo pigesnėmis prekių kainomis ir tokiu būdu praranda į sukčių nurodytas sąskaitas pervestus pinigus.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina žmones nebūti patikliems, nepasitikėti nepažįstamais asmenimis, kurie ragina įsigyti prekę pigiau, nemokėti pinigų kol daikto nematote arba pinigus pervesti tik tada, kai esate užtikrinti, kad daiktai jus tikrai pasieks. Taip pat gyventojai prašomi įspėti senyvo amžiaus žmones apie įvairiausius sukčiavimo būdus, priminti, kad kai kurie asmenys siekia naudos tik sau, nori iš kitų pasipelnyti nelegaliu būdu.
Būkite budrus ir, kilus įtarimams, kad susidūrėte su asmeniu, kuris nori jus apgauti, kreipkitės anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 444) 60345 arba Bendrojo pagalbos centro tel. 112.
Sukčiaujantys asmenys elgsis taip tol, kol bus patiklių žmonių, todėl tik būdami apdairūs galime tai pakeisti, pažymima Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės atstovų antradienį paviešintame pranešime.