Toliau naikinamas sostinėje taksi paslaugas teikiantis šešėlinis verslas

Birželio 26 d. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo padalinių pareigūnai, pasitelkę Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) darbuotojus, atliko tam tikrus procesinius veiksmus Vilniaus m. ir jo apylinkėse veikiančiose taksi firmose, praneša Policijos departamentas.
Taksi
Taksi / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Pareigūnai lankėsi keturiose taksi paslaugas teikiančiose įmonėse, apklausė jos vadovus ir akcininkus, atliko kratas jų namuose, darbo vietose. Įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų akcininkams, direktoriams, buhalteriams. Sulaikytas 1 asmuo, kuris valdė visas 4 bendroves.

Preliminariais pareigūnų skaičiavimais, galimai neapskaitytų pinigų suma, kuri buvo naudojama šešėliniame versle ir legalizuota, viršija puse milijonų litų. Šis „verslas“ buvo vykdomas 2007-2011 metais. Siekiant netrikdyti įmonių veiklos, serverių kopijos buvo padarytos vietoje.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras atlieka ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 183 str. (Turto pasisavinimas), 216 str. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas), 220 str. (Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas) ir 222 str. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas). Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, kurie įtariamųjų turtui skyrė laikiną nuosavybės teisių apribojimą, siekdami užtikrinti nusikaltimais padarytos žalos valstybei atlyginimą bei galimą turto konfiskavimą.

Įvykę taksi firmų patikrinimai – VMI vykdomo projekto „Taksi ir keleivių vežimas“ tęsinys. Šiemet vien Vilniaus aps. VMI baigė dviejų įmonių patikrinimus, kurioms priskaičiavo per 1 mln. litų mokesčių.

Vilniaus aps. VMI pastebi, kad vasario mėnesio Vilniaus taksi verslo plataus masto patikrinimas ne visiems jo atstovams turėjo reikiamą poveikį. Tai liudija ir naujausi statistiniai duomenys apie privalomai registruotinus taksometrus bei vidutinius tikrintų įmonių atlyginimus.

„Iki birželio 25 dienos Vilniuje individualią taksi veiklą deklaravo 981 gyventojas, tačiau taksometrus Mokesčių inspekcijoje registravo tik 631 fizinis asmuo, o įmonės kol kas įregistravo tik 229 taksometrus. Dviejų tikrintų įmonių atlyginimų vidurkis siekė tik 300 litų. Visada sakėme, kad VMI yra pasirengusi bendradarbiauti su mokesčių mokėtojais, suteikti reikiamą pagalbą, konsultuoti, bet šiuo atveju negirdima griežtų VMI perspėjimų, todėl jokių nuolaidžiavimų šio verslo sektoriaus atstovams nevertėtų tikėtis“, - pažymi Vilniaus aps. VMI viršininkas marius Žemgulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų