Ketvirtadienio popietę Vilniaus apygardos prokuratūroje surengta speciali spaudos konferencija dėl šiandien teismui perduotos rezonansinės baudžiamosios bylos.
Šią bylą kuruojantis prokuroras Liutauras Rudzevičius pareiškė: „Šiuo metu informacinės technologijos tobulėja ir veržiasi į nepilnamečių asmenų gyvenimą. Tėvai neturėtų nusišalinti nuo to, kad jų nepilnamečiai ar net mažamečiai vaikai turi mobiliuosius telefonus, bendrauja socialiniuose tinkluose. Šis bendravimas turėtų būti daugeliu atvejų tėvų kontroliuojamas.“
L.Rudzevičius dar pridūrė: „Galima pasakyti, kad turinys to bendravimo kartais priveda prie tokių baisių dalykų, kaip šiuo atveju.“
15min.lt žiniomis, patikrinę nepilnamečių bendravimą kompiuteriais bei mobiliaisiais telefonais, tyrėjai buvo pakraupę dėl jo turinio.
Ar tai reiškia, kad išžagintos ir nužudytos 13-metės tėvai taip pat turėtų prisiimti atsakomybę už įvykusią tragediją?
„Kalti ar nekalti – tai spręs teismas. Bet tėvai turėtų bent žinoti, koks yra to bendravimo turinys“, – įsitikinęs prokuratūros atstovas.
Kaip skelbta anksčiau, lemtingojo šeštadienio pavakarę, apie 17 val., 13-metė išėjo iš namų Alytuje pasakiusi, kad nakvos pas klasės draugę. Tėvas neprieštaravo, nes esą neturėjo pagrindo nepasitikėti jauniausia dukterimi.
Paauglės motina tuo metu uždarbiavo Vokietijoje.
Prieš Naujuosius metus ji buvo grįžusi namo, o po to vėl išvyko. Tiesa, mažamete Lietuvoje rūpinosi ne tik tėvas, bet ir Klaipėdoje studijuojanti jos vyresnė sesuo.
Po visą Lietuvą sukrėtusios nelaimės įvairių sričių specialistai akcentavo, jog dėl šios pažinties pasekmių atsakomybę turėtų prisiimti visa visuomenė (žr. susijusius straipsnius).
Policija dar iki tragedijos ne kartą buvo įspėjusi, kad bendrauti virtualioje erdvėje su nepažįstamais asmenimis visada yra pavojinga. Todėl pareigūnai pataria internetu bendraujant su nepažįstamais, jiems neatskleisti savo vardo, pavardės, adreso. Jokiu būdu neatskleiskite konfidencialių asmens duomenų (ypač dokumentų, sąskaitų numerių, banko kortelių kodų, slaptažodžių).
Įvertinkite tai, kad internete paskelbtą jūsų atvaizdą pamatys daugybė žmonių. Nenustebkite, jei jūsų atvaizdas bus panaudotas ne taip ir ne ten, kur jūs norėjote ar tikėjotės.
Su naujais virtualiaisiais „draugais“ realiame gyvenime susitikite apdairiai. Jeigu vis dėlto ryžotės tai padaryti, įsitikinkite, kad susitikimo metu būsite saugūs. Bent jau pirmą kartą susitikite viešoje vietoje, pakvieskite į susitikimą daugiau artimų bičiulių.
Venkite susitikti su nepažįstamu asmeniu atokiose vietose. Net jeigu su nenustatytos tapatybės asmeniu internetu bendraujate jau seniai, negalite būti tikri, kad jums negresia joks pavojus.