Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Traksėdžių durpyne dar karšta: likviduojami pavieniai ugnies židiniai

Traksėdžių durpyne sekmadienį tęsiami gaisro gesinimo darbai. Pasak ugniagesių atstovų, gaisras kol kas dar nėra lokalizuotas, tačiau šiuo metu iš esmės jau yra suvaldytas ir gaisravietėje vyksta pavienių ugnies židinių likvidavimo darbai. Baiminamasi, kad vėjas kiekvieną sekundę gali grąžinti gaisrą ten, kuris ugnis, rodės, jau buvo numalšinta.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Šiuo metu dirba 50 ugniagesių ir 30 įmonės darbuotojų. Aktyvaus degimo atvejų nebėra, yra likę pavieniai židiniai, ugniagesiai ir darbuotojai jų ieško ir atradę likviduoja“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pajėgų gelbėjimo valdybos viršininkas Laimonas Tubis.

Pasak jo, gaisras dar nėra lokalizuotas, tačiau jo gesinimo darbai jau juda link pabaigos.

VIDEO: Vaizdai iš gaisro Traksėdžių durpyne

15min atkreipia dėmesį, kad šiuo atveju dėl durpyno gaisro specifikos kyla šiek tiek painiavos dėl terminų. Paprastai „lokalizacija“ skelbiama, kai ugniagesiai sustabdo liepsnų plitimą ir lieka toliau gesinti gaisro tam tikroje aiškiai apibrėžtoje teritorijoje. Šiuo atveju lokalizacija faktiškai yra įvykusi, nes gaisras buvo ir yra konkrečioje teritorijoje, jos plotas nedidėja. Tačiau dėl to, kad konkrečiame plote degusios durpės ir vėl gali įsiliepsnoti, formaliai tos „lokalizacijos“ gaisrininkai skelbti neskuba.

„Šią dieną mes dar paskirsime intensyviam smulkių židinių gesinimui. Kai kurie židiniai yra įkritę į gilesnius sluoksnius, vėjas didelis, dūmai išsisklaido, todėl juos (židinius – BNS) sudėtinga rasti. Tikimės, kad šiandien arba pirmadienį pavyks pereiti prie baigiamųjų darbų“, – teigė ugniagesių atstovas.

VIDEO: Ugniagesiai kovoja su ugnimi durpyne – situacija labai sudėtinga

Gaisras Traksėdžių durpyne kilo penktadienio popietę, ugnis liepsnojo maždaug 12 hektarų plote. Degantis durpynas yra eksploatuojamoji unikalios Nemuno deltos regioniniam parkui priklausančios Aukštumalos pelkės dalis. Ši aukštapelkė yra viena didžiausių Lietuvoje.

Gaisras čia buvo kilęs 2011 metais. Tuo metu buvo sunaikinta Aukštumalos pelkės ekosistema. Buvo nuniokotas kelių šimtų hektarų plotas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?