Tyrimui vadovaujanti Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Renata Oželienė teigė, jog į teisėsaugą kreipėsi ir daugiau žmonių, kurių vaikai galimai nukentėjo šiame ar kitame lopšelyje-darželyje. Visi besiskundžiantieji tikino pastebėję, jog jų vaikai – vangūs.
Pvz., viena besikreipusi mama teigė mačiusi, kad auklėtojai duoda vaistus vaikams. Paaiškėjo, kad tai padaryti buvo prašiusi paties vaiko mama. Tačiau tokie veiksmai darželyje negalimi. Atlikus tyrimą, pedagogai buvo nubausti. Tačiau tai – sena istorija.
Anot jos, kratos darželyje metu trijose rankinėse buvo rasti medikamentai. Jie buvo pakuotėse, kai galima įskaityti pavadinimus, ir ne pakuotėse. Dar nėra aišku, ar tai tie patys vaistai, kurie rasti vaiko organizme.
„Prie vienos versijos neapsistojame. Tiriame kelias. Neatmestina ir versija, kurią mums pateikia toksikologai. Falš sindromas galėjo sukelti tokią reakciją – vaiko vangią būklę. Tai yra anksčiau pavartoti medikamentai. Kad tikrai vaistai buvo suduoti darželyje – tokių duomenų neturime. Tai teigia tik nukentėjusio vaikučio mama. Nustatyta tik vaistų grupė – benzodiazepinai, o ne tikslūs vaistai. Pedagogų bendruomenė labai sunerimusi. Jaučiasi nuteisti anksčiau laiko“, – tikino R.Oželienė.
Anot jos, kratos darželyje metu trijose darbuotojų rankinėse buvo rasti medikamentai. Jie buvo pakuotėse, kai galima įskaityti pavadinimus, ir ne pakuotėse. Dar nėra aišku, ar tai – tie patys vaistai, kurie rasti vaiko organizme. Vaistai – įvairaus stiprumo, veikimo ilgumo. Jų poveikis išlieka nuo 9 val. iki paros. Darbuotojų turėti medikamentai išsiųsti tyrimams. Pirminiais duomenimis, yra tokių vaistų, kurie priklauso benzodiazepinų grupei.
„Tai sudėtingi cheminiai tyrimai, kurie užtrunka. Gavus vieno tyrimo rezultatus, bus daromas kitas. Paimti visų trijų darbuotojų mėginiai – tiriama, ar jos pačios vartojo medikamentus. Vaiko aplinkos asmenys taip pat yra tikrinami. Namuose atliktos apžiūros. Nė vienas asmuo nepripažįsta kokia nors forma prisidėjęs prie galimo medikamentų patekimo į vaiko organizmą.
Pasiūlyta kitų šį darželį lankančių vaikų tėvams patikrinti jų atžalas. Trys tėveliai išreiškė norą patikrinti savo vaikus. Kiti nepareiškė abejonių darželio darbuotojams“, – teigė prokurorė.
Šiuo metu nėra pareikšti jokie įtarimai. Kaip specialiosios liudytojos apklaustos trys darbuotojos. Nėra duomenų, pagrindžiančių pirminius įtarimus. Prokurorė priminė, kad darželyje negali būtų vartojami medikamentai, tačiau nėra taip, kad vaistų jame iš viso negali būti.
„Gavome pirminę teismo ekspertų išvadą, kur patvirtinama, jog vaikas buvo toksikuotas. Ir taip sutrikdyta jo sveikata“, – pranešė prokurorė.
Prokurorės teigimu, Švietimo skyrius neatlieka jokio tyrimo.
„Mums sukėlė įtarimą vaistų kiekis, rastas darbovietėje. Ar tikrai asmenys, turintys tokį kiekį medikamentų, gali eiti savo pareigas darželyje? Auklėtojų pozicija – joms vaistai yra išrašyti gydytojų ir juos privalu vartoti ir darbo metu. Jie neva tai laikomi darželyje ten, kur vaikai negali prieiti“, – tikino prokurorė.
Pasak Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininko Stanislovo Zaikino, tyrimas sudėtingas. Jam tirti buvo sudaryta speciali grupė.
„Apklausta jau keliasdešimt asmenų. Aktyviai vyksta tyrimo veiksmai. Atlikus kratą ugdymo įstaigoje, auklėtojų buvo paprašyta pateikti turimus medikamentus. Jos tai padarė savo noru“, – teigė S.Zaikinas.
15min primena, jog spalio 26 d., pasiėmusi dvimetį sūnų iš lopšelio-darželio „Bitutė“, jo mama pastebėjo, jog mažylis įtartinai vangus, mieguistas. Moteris pristatė mažametį į Kauno klinikas ir pareiškė įtarimus, jog itin aktyvus jos berniukas vaistais galėjo būti raminamas prieš pietų miegą. Netrukus šlapimo tyrimai patvirtino apsinuodijimą psichotropiniais vaistais.
Kaip tuomet tikino gydytojai, pavojaus vaiko sveikatai vaistai nesukėlė, rytą jis jautėsi gerai ir iš ligoninės išleistas. Informaciją medikai perdavė policijai.
Paviešinus šią istoriją, Kauno miesto savivaldybė suskubo išplatinti pranešimą, kuriame darželio vadovės kategoriškai neigė tokią galimybę.
„Esame šimtu procentu tikri, kad vaikas nei vaistų, nei jokių kitų psichotropinių medžiagų darželyje negavo ir negalėjo gauti“, – pranešime tuomet tvirtino lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorės pavaduotoja Audronė Karklelienė.
Netrukus buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Tyrimo metu kaip specialiosios liudytojos apklaustos trys darželio darbuotojos: dvi auklėtojos ir viena šeimininkutė. Lopšelyje-darželyje atliktos kratos, kurių metų tarp vienos iš darbuotojų asmeninių daiktų rasti ir stiprūs raminamieji vaistai, slopinantys nervų sistemą.
Dėl šio nusikaltimo padarymo gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.