Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ugniagesiai lankosi gyventojų namuose – tikrina šeimininkų pasiruošimą gaisrams

Šiemet Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai prevencinės akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu jau aplankė beveik 74 tūkst. gyventojų būstų, iš jų autonominiai dūmų detektoriai buvo įrengti per 47 tūkst. būstų. Tačiau kai kurie gyventojai jų įsigyti nė neketina, o į tai, kad šis mažas prietaisas gali išgelbėti gyvybę, numoja ranka.
Bus informuojama apie dūmų detektorius/Asociatyvi nuotr.
Bus informuojama apie dūmų detektorius/Asociatyvi nuotr. / PAGD nuotr.

Priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai jau ne vienus metus lankosi žmonių būstuose ir tikrina, kaip gyventojai pasiruošę apsisaugoti nuo gaisrų, ar yra įsirengę apie pavojų įspėjančius dūmų detektorius, pataria gaisrinės saugos klausimais.

Kaip paaiškėjo per ugniagesių rengtą akciją „Gyvenkime saugiai“, dažnas mano, kad dūmų detektoriai privalomi tik nuosavuose namuose, o butuose jų nereikia.

Šie patikrinimai skirti ne tik socialinės rizikos asmenims – ugniagesiai užsuka į bet kuriuos namus bei dalija patarimus, kaip apsisaugoti nuo gaisrų. Daugiausia dėmesio skiriama socialinių įgūdžių stokojantiems asmenims bei vienišiems senoliams. Taip pat lankomasi būstuose, kuriuose anksčiau jau yra kilę gaisrų.

Ugniagesiai aplanko ir daugiavaikes šeimas. Jie ne tik pasižiūri, ar įrengti dūmų jutikliai, bet ir patikrina šildymo įrenginius, elektros instaliaciją, įvertina veiksnius, galinčius sukelti gaisrus.

Gyventojai dažniausiai palankiai vertina prevencinius ugniagesių vizitus. Nes jei jau atidaro duris, tuomet įsileidžia ir į būstus bei teiraujasi apie įvairius galimus elektros ar dujų prietaisų gedimus, kurie gali sukelti gaisrą.

Daugelis paprašo apžiūrėti jiems nerimą keliančius elektros prietaisus, dujines virykles, krosnis, židinius ar katilines. Taip pat domisi, ar gerai pritvirtinti dūmų detektoriai bei ar jų įsirengta pakankamai.

Per metus vien Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti daugiau nei 23 tūkstančius gyvenamųjų būstų.

Pavyzdžiui, per metus vien Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti daugiau nei 23 tūkstančius gyvenamųjų būstų. Ugniagesių tikslas – ne bausti, o patarti, įspėti apie grėsmes, pamokyti, kaip nepadaryti nepataisomų klaidų.

Apie daugelį galimų gaisrų ugniagesiai net nesužino, nes žmones dūmų detektoriaus signalas įspėja apie gresiančią nelaimę ir vos beįsiplieskiantį gaisrą jie užgesina patys.

Dūmų detektorius reaguoja į dūmų ar nematomų degimo produktų kiekį ore. Jis gali aptikti ir rusenimą, ir degimą. Kambaryje atsiradus net nedideliam dūmų kiekiui, jis ima skleisti garso signalą, kuris pažadina miegančiuosius ir perspėja apie kilusį gaisrą.

Dūmų detektorius būtina įrengti prie miegamųjų kambarių ir kiekviename namo aukšte. Jei miegama užsidarius duris, jie būtini ir miegamuosiuose kambariuose.

Kartą per mėnesį būtina patikrinti, ar dūmų detektorius veikia. Tam tereikia paspausti kontrolinį mygtuką. Jeigu signalo nėra, gali tekti keisti jo maitinimo elementus. Bent kartą per mėnesį reikia nuvalyti nuo dūmų jutiklių dulkes ir voratinklius.

Dūmų detektorių jautrumas bėgant laikui mažėja. Kartą per dešimt metų juos reikia pakeisti naujais.

Gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Tai yra minimalus reikalavimas, tačiau dūmų plitimą riboja įvairios pastato konstrukcijos (sienos, durys, perdangos ir pan.). Rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų