Kaip rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, į įvykio vietą skubiai buvo išsiųstos Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3 autocisternų ekipažai. Nuvykus paaiškėjo, kad nelaimė įvyko keičiant dujų balioną. Per sprogimą nukentėjo toje namo dalyje gyvenusi šeima. Visi 4 jos gyventojai dėl patirtų sužalojimų skubiai išvežti į Telšių ligoninę. Labiausiai nukentėjo 21-erių metų vaikinas, apdegęs apie 40 proc. kūno. Jo būklė yra kritinė. Įvairias kūno vietas apdegė ir kiti šeimos nariai.
Sprogimas kilo nemažame mediniame vieno aukšto su mansarda name. Po sprogimo įsiplieskė gaisras. Jo metu sudegė stogo konstrukcijos, o stogo liekanos sukrito į pastato vidų. Gaisro metu taip pat apdegė viena namo siena.
Šiemet dėl dujų ir benzininių įrenginių eksploatavimo taisyklių pažeidimų jau kilo 7 gaisrai, kuriuose 2 žmonės žuvo ir 5 buvo traumuoti. Pernai per tą patį laikotarpį dėl šių priežasčių užfiksuoti taip pat 7 gaisrai, nusinešę 2 žmonių gyvybes ir vieną pilietį sužaloję. Beje, praėjusiais metais iš viso buvo įregistruotas 21 kilęs toks gaisras, pasiglemžęs 2 žmonių gyvybes ir 7 gyventojus traumavęs.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, atsižvelgdamas į padažnėjusius į gaisrus, kuriuos sukelia dujų įrenginių eksploatavimo taisyklių pažeidimai, įspėja apie tokių gaisrų tragiškas pasekmes. Kadangi šie gaisrai dažniausiai susiję su buitinių dujų balionų naudojimu, ugniagesiai pataria, kaip jų išvengti.
Prieš įnešant dujų balioną į patalpą, muilo emulsija patikrinamas jo ir ventilio sandarumas. Jeigu yra dujų nuotėkis, jungti tokį balioną prie dujinio įrenginio draudžiama. Nešant balioną į patalpą, ant ventilio turi būti užsukta aklė. Viryklės degikliai irgi turi būti užsukti. Į reduktoriaus veržlę įdedama nauja tarpinė ir jis sujungiamas su baliono ventiliu. Jungiamoji veržlė užveržiama raktu. Pasukus baliono ventilio ratuką pusę apsisukimo, muilo emulsija dar kartą patikrinama ventilio ir reduktoriaus sujungimo vieta bei ventilio sandarumas. Draudžiama tikrinti uždegus degtuką ar žiebtuvėlį. Uždegus vieną dujinės viryklės degiklį, užsukamas baliono ventilis ir įsitikinama, kad dujų tiekimas nutraukiamas.
Svarbu, kad degiklis degtų ryškia mėlyna liepsna. Jeigu dega raudona liepsna, tai rodo, kad tiekiama labai daug dujų. Jeigu viršuje mėlyna liepsna, o apačioje jos nematyti – per daug oro. Pasitelkus specialistus, tai būtina sureguliuoti, parenkant tinkamą žiklerį. Patiems reguliuoti nepatartina.
Dujų balionas prie viryklės prijungiamas žarnomis. Jos jokiu būdu negali būti suskilusios. Negalima naudoti vandentiekio žarnų. Perkant jas būtina žiūrėti į markiruotę.
Jeigu įėję į patalpą pajutote dujų kvapą, pirmiausia reikia išjungti dujas, išnešti balioną ir jokiu būdu nenaudoti atviros ugnies. Dujų balionas turi būti patalpoje, esančioje aukščiau žemės. Laikant jį žemiau, dujų nuotėkio metu gali įvykti sprogimas, nes propanas ir butanas yra sunkesni už orą, todėl kaupiasi palei žemę.
Turintiems automobilius su dujų įranga, patartina jų nelaikyti garažuose, kuriuose yra duobės. Nutekėjus dujoms, tokiame garaže įvyktų sprogimas. Kai garažas įrengtas žemiau, geriausia išeitis – įrengti ventiliaciją.