Ikiteisminis tyrimas pradėtas praėjusių metų sausio mėnesį, kai Šiaulių tardymo izoliatoriuje vienas iš darbuotojų galimai perdavė mobilųjį telefoną kalinčiajam ir už tai gavo kyšį.
Tyrimo duomenimis, nusikalstamos veikos planas buvo nuosekliai sudėliotas, praneša prokuratūra.
51-erių metų recidyvistas V.R., jau 14 kartų teistas už įvairius nusikaltimus, tuo metu atliko laisvės atėmimo bausmę Šiauliuose esančiame tardymo izoliatoriuje ir susitarė su ten dirbančiu Apsaugos ir priežiūros skyriaus specialistu dėl nusikaltimo vykdymo.
Nuteistasis prašė darbuotojo nuvykti pas jo mamą ir iš jos paimti mobilųjį telefoną. Už tai vyrui pažadėtas 90 eurų atlygis.
Surinkta įrodymai leidžia pagrįstai manyti, kad tardymo izoliatoriaus darbuotojas buvo nuvykęs į kalinčiojo vyro motinos namus, kur paėmė telefoną, gavo 90 eurų kyšį ir grįžęs perdavė telefoną nuteistajam.
Tardymo izoliatoriaus darbuotojas po įvykio buvo atleistas iš darbo. Būdamas statutiniu valstybės tarnautoju ir dirbdamas Apsaugos ir priežiūros skyriaus specialistu jis privalėjo kontroliuoti, kad izoliatoriuje laikomi suimtieji (ir nuteistieji) laikytųsi įstatymų nustatytų pareigų ir draudimų, jis turėjo operatyviai reaguoti į pastebėtus pažeidimus ir apie tai pranešti Šiaulių tardymo izoliatoriaus vadovybei.
Kyšininkavimu kaltinamas 38-erių metų buvęs Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnas savo kaltę pripažino. Papirkimu kaltinama 76-erių metų nuteistojo motina, jau teista už sukčiavimą, pripažįsta pinigus ir telefoną perdavusi buvusiam pareigūnui. Kaltinamasis recidyvistas šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Kauno tardymo izoliatoriuje.
Už kyšininkavimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų, už papirkimą – baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.
Ikiteisminį tyrimą atliko Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnai.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.