Pasak A.Lobovo, į skiepų kabinetą jis užėjo išgirdęs, jog kabinete klykia vaikas. Tuo metu A.Lobovas PSPC buvo atsitiktinai – vyras į medicinos įstaigą buvo atvykęs su savo šeima.
„Tokio klyksmo dar nebuvau niekada girdėjęs. Pagalvojau, kad vaiką galbūt kažkas prievartauja, todėl įėjau į kabinetą pasižiūrėti, kas vyksta. Išvydau baisų vaizdą – klykiantį šoko būsenos maždaug septynių metų vaiką ir su švirkštu rankose, jau nusitaikiusią durti medikę“, – sakė A.Lobovas.
A.Lobovas nustūmė medikę, sukėlė triukšmą ir savo elgesiu dar labiau įbaugino skiepų kabinete buvusią mergaitę.
Kaip netrukus po įvykio pasakojo patys Jonavos PSPC medikai, A.Lobovas nustūmė medikę, sukėlė triukšmą ir savo elgesiu dar labiau įbaugino skiepų kabinete buvusią mergaitę, tokio A.Lobovo elgesio išsigando ir medikės. Kartu su vaiku buvo ir jo mama.
„Tokiu savo elgesiu A.Lobovas peržengė ribas“, – iš karto po incidento sakė Jonavos PCPC direktorė Asta Sivolovienė.
Dėl įvykio medikai kreipėsi į policiją, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o neseniai byla perduota teismui.
Nukentėjusiomis šioje byloje pripažintos Jonavos PSPC medikė ir mama, kurios dukra tuo metu buvo skiepijama.
A.Lobovo teigimu, jei tėvai nusprendžia skiepyti vaikus, jie turi juos tinkamai paruošti ir nuteikti būsimai procedūrai, taip pat medikai negali skiepyti klykiančio vaiko. A.Lobovas teismo prašė, jog į posėdį būtų pakviestas Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovas, psichologas arba teisininkas, kurio nuomonė būtų svarbi kalbant apie vaiko teises, tačiau bylą nagrinėjanti teisėja Lina Šafronienė tokį prašymą atmetė.
Atmesti A.Lobovo prašymą prašė ir prokurorė, nes byla yra ne dėl teisės skiepyti vaiką, o dėl A.Lobovo įvykdyto pažeidimo.
„Bet aš to pažeidimo nebūčiau padaręs, jei nebūčiau girdėjęs, kaip vaikas šaukė“, – sakė jonavietis.
Teisme dalyvavusi viena iš nukentėjusiųjų, taip pat ir prokurorė teismo paprašė bylą nagrinėti uždarame teismo posėdyje, nes bylos nagrinėjimo metu gali būti paviešinti duomenys apie vaiką, taip pat gali būti atskleistos detalės iš asmeninio šeimos gyvenimo.
Teisėja tokiam prašymui pritarė – baudžiamoji byla nagrinėjama uždarame teismo posėdyje.