„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vario epidemija Vilniuje: daugiabučiuose masiškai siaubiami liftai, policija gyventojams primena numerį 112

Vilniuje pastaruoju metu tarsi epidemija plinta vario vagystės iš senų liftų stabdymo mechanizmų. Policija ragina gyventojus nedvejoti ir, pamačius įtartinus asmenis, nedelsiant skambinti telefonu 112. Pasak pareigūnų, tik taip galima sustabdyti vis didesnį pareigūnų galvos skausmą keliančią vagysčių bangą.
Lifto „viduriai“
Lifto „viduriai“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak Vilniaus policijos pareigūnų, vario vagysčių banga iš senų liftų mechanizmų sostinėje prasidėjo prieš kelias savaites. Jau užregistruota per 40 tokių atvejų. Tačiau sulaikytais įtariamaisiais policija pasigirti kol kas negali.

Dauguma šių nusikaltimų užregistruota Vilniaus m. pirmojo ir penktojo policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose. Tai Lazdynų, Karoliniškių, Pilaitės, Viršuliškių, Šnipiškių, Žirmūnų mikrorajonai, kuriuose įrengti senesnės konstrukcijos liftai.

Per praėjusią parą Vilniuje užregistruotos keturios liftų ričių vagystės. Pirmadienį 8 val. vagystė įvykdyta Viršuliškių g. daugiabutyje, 10.31 val. – Vydūno g., 14 val. – Didlaukio g., 16.35 val. – V.Vaitkaus g.

Vagystes tiriantys pareigūnai teigia, kad techninės liftų patalpos yra prastai apsaugotos. Nors jos ir rakinamos, patalpas saugančios spynos yra lengvai įveikiamos. Vagys jas išlaužia specialiais laužtuvais.

„Labai svarbu, kad gyventojai patys pasirūpintų tų patalpų saugumu, įstatytų tvirtesnes duris ir parinktų saugesnes spynas. Nusikaltėliai, prieš eidami vogti, apsižiūri. Todėl žmonės, pamatę laiptinėje arba aplink namą besisukiojančius įtartinus asmenis, turėtų nedelsdami skambinti telefonu 112 ir kviesti policiją. Liftų mechanizmus niokojančių nusikaltėlių skiriamasis bruožas – krepšiai ar maišeliai, kurių reikia įrankiams susidėti ir vėliau vogtam variui sukrauti“, – sako pareigūnai.

Paparastai vienoje lifto ritėje būna nuo 3 iki 5 kilogramų vario, dominančio pastaruoju metu siautėjančius vagis. Tokia ritė kainuoja apie 800 litų. Dvi ritės – apie 1,5 tūkst. litų. Tačiau vagys liftus niokoja ne dėl tūkstančių. Parduodami vogtą varį jie gauna vos 15 litų už kilogramą.

Įsilaužę į techninę lifto patalpą, nusikaltėliai visų pirma išjungia elektrą, sustabdo liftą. Ir tik tada vagia metalą. Policininkai teigia, kad neveikiantis liftas – tai signalas gyventojams, kad kažkas vyksta.

„Tokiu atveju reikėtų nedelsiant kviesti policija. Šio tipo vagysčių pastaruoju metu registruojama labai daug. Dėl to susirūpinę ir policijos vadovai, ir eiliniai policijos patruliai. Nereikia bijoti, kad vėliau paaiškės, jog liftas sustojo ne dėl vagystės, o dėl paprasto gedimo. Žmonės turėtų drąsiai skambinti telefonu 112, nes tik bendromis pastangomis galime sustabdyti šiuos nusikaltimus. Jei pranešimas nepasitvirtins, policijos patruliai tikrai nieko nebaus“, – teigia pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų