Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Švelnesnis verdiktas Janui Kurickiui, už „Swedbank“ pastato nesusprogdinimą reikalavusiam milijono eurų

Apeliacine tvarka išnagrinėta vilniečio Jano Kurickio baudžiamoji byla dėl reketo ir grasinimų susprogdinti banko „Swedbank“ centrinę būstinę Vilniuje.
Įtariamasis teisme
Janas Kurickis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Penktadienį popiet Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė verdiktą išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje vilnietis Janas Kurickis buvo kaltinamas dėl didelės vertės svetimo turto prievartavimo (Baudžiamojo kodekso 181 str. 3 s.) ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.).

Kaip žinoma, skundžiamu pirmosios instancijos Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu J.Kurickis buvo pripažintas kaltu, už milijono eurų reketavimą ir nedidelį kiekį metamfetamino jis buvo pasiųstas kalėti 6 metus.

Apeliacinis teismas nutarė, kad J.Kurickis buvo nuteistas neteisingai. Aukštesnis teismas sutrumpino bausmę iki 4,5 metų nelaisvės.

Bylos duomenimis, kaltinamasis J.Kurickis 2011 m. birželio 29 d. elektroniniu paštu išsiuntė keliems Lietuvos bankams ir vienai bendrovei grasinančio turinio laiškus. Juose buvo rašoma, kad prieš Vilniuje esančio „Swedbank“ darbuotojus ir banko turtą bus panaudotas fizinis smurtas bei sunaikintas įmonės turtas, jeigu jam, t. y. kaltinamajam, nebus perduota 1 mln. eurų (t. y. 3 450 000 Lt). Apie reikalavimą perduoti pinigus ir grasinimą susprogdinti sprogmenį, neva įtaisytą automobilyje, buvo pranešta ir vienam „Swedbank“ darbuotojui.

Beje, praėjusį pavasarį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas J.Kurickį išteisino už patikėto svetimo turto iššvaistymą. Tai tapo svarbia aplinkybe ir šioje dėl grasinimų bankininkams nagrinėjamoje byloje.

Apeliacinis teismas J.Kurickiui, kaip neteistam asmeniui, galėjo smarkiai sumažinti bausmę. Tuo tarpu galiojantis teistumas ligi šiol buvo vertinamas kaip sunkinanti aplinkybė.

Prielaidą trumpinti J.Kurickio įkalinimo laikotarpį šioje byloje sudarė ir tai, kad vyras išteisintas dėl kaltinimų, susijusių su narkotikais. Teisėjų kolegija sutiko, kad kvaišalų kiekis, kuris buvo rastas pas nuteistąjį, yra ganėtinai mažas. Todėl taikyti baudžiamąją atsakomybę nereikalinga, pakanka bausti asmenį administracine tvarka. Įsigytas psichotropinės medžiagos kiekis buvo nedidelis, toks nuteistojo poelgis buvo vienkartinis, nėra duomenų apie tai, kad jis praeityje vartojo tokias medžiagas, jis dėl to labai gailėjosi ir prisipažino.

„Teismas taip pat panaikino nuosprendžio dalį, kuria buvo konfiskuota dalis J.Kurickio daiktų, nesusijusių su nusikalstamos veikos padarymu (kompiuteriai, modemai, kietasis diskas ir kt.). Pirmosios instancijos teismas juos buvo konfiskavęs nenurodydamas motyvų ir nesant teisinio pagrindo – konfiskuoti galima tik tą turtą, kuris buvo naudojamas kaip baudžiamojo įstatymo uždraustos veikos padarymo priemonė. Tačiau kadangi byloje yra pareikšti ir patenkinti civiliniai ieškiniai, šiems daiktams teismas paskyrė laikiną nuosavybės teisės apribojimą iki bus atlyginta žala“, – rašoma Apeliacinio teismo atstovės spaudai Kristinos Petrošienės penktadienį išplatintame pranešime.

Šiandienis Apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėjo iškart, tačiau ir J.Kurickis, ir prokuratūra dar gali kasacine tvarka kreiptis dėl jo į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?