Prieš posėdį K.Šimkus sakė, kad situaciją pakomentuos teisme, bet galiausiai išsakė savo nuomonę.
„Aš puikiai suprantu, kaip viskas atrodo iš šalies. Nė vieno žmogaus nenorėjau apgauti, – prieš posėdį kalbėjo K.Šimkus, vadovavęs biokuro įmonei. – Juk aš niekur nesislepiu, nebėgu į užsienį. Dirbu kitose srityse, grąžinsim tuos pinigus.“
Šioje byloje 384 žmonės buvo pripažinti nukentėjusiais. Prokurorai įtaria, kad K.Šimkus neteisėtais būdais įgijo daugiau nei 200 tūkst. eurų.
Prieš posėdį jis teigė, kad tikrai bandė užsiimti verslu, nuomojo sandėlius, net gamino biokurą, tačiau jam nepavyko.
„Čia įmonė, gyvas organizmas. Nėra taip, kad sumokėjo pinigus ir visi išgaravo. Daugybė operacijų, daugybė sprendimų. Kitur kvailai pasielgiau galbūt. Atsiskaitysiu su žmonėmis. Čia tik laiko klausimas“, – sakė kaltinamasis.
Į posėdį atvyko ir nukentėjusių įmonių atstovai.
Bylą nagrinėja Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas.
K.Šimkus nusprendė gintis pats ir advokato paslaugomis nesinaudojo.
Pasisavino apie 200 tūkst. eurų
Pirmajame posėdyje prokuroras Paulius Paukštys perskaitė kaltinamąjį aktą, susijusi su K.Šimkaus įmonių veikla 2012-2014 metais.
Tuo laikotarpiu jis įsigijo bendroves „Vebis“, „Afiliatus“ ir „Lapetis“, kurios turėjo užsiimti prekyba biokuru: malkomis, granulėmis, akmens anglimi.
Kaltinamasis buvo šių įmonių akcininkas ir faktinis vadovas.
Teisėsauga nustatė, kad visais atvejais K.Šimkus pats organizavo ir kontroliavo reklaminę kampaniją savo interneto puslapiuose, skelbimų portaluose ir socialiniuose tinkluose. Reklamose buvo žadama, kad klientai mažesne nei rinkos kaina galės įsigyti biokuro, kuris bus pristatytas sutartu laiku.
Tyrimas parodė, kad K.Šimkus tuo metu neturėjo reikiamo prekių kiekio, todėl apgaudinėjo savo klientus.
Nustatyta, kad bendrovė „Vebis“ pradžioje bandė vykdyti veiklą: 52 asmenims pristatė malkas, 19 asmenų – medienos briketus, 122 asmenims – grąžino pinigus. Prokuroro teigimu, tai buvo daroma siekiant suklaidinti būsimus klientus ir sudaryti įspūdį, kad įmonė vykdo realią komercinę veiklą.
Taip K.Šimkui pavyko apgauti 153 žmones ir pasisavinti turto už 83,5 tūkst. eurų.
Panašiai veikė ir kita jo įmonė „Afiliatus“. Veiklos pradžioje 2 asmenims buvo pristatytos malkos, vienam asmeniui – medienos granules, 6 asmenims buvo grąžinti pinigai.
Per šią įmonę K.Šimkus apgavo 185 klientus ir neteisėtai įgijo 112 tūkst. eurų.
Per bendrovę „Lepetis“, 2014 metais sukurtą vykdyti nusikalstamą veiką, K.Šimkus realios veiklos nevykdė ir neteisėtai įgijo apie 15 tūkst. eurų.
Taip pat vilnietis apgaulingai tvarkė savo įmonių apskaitą, nerengė finansinių ataskaitų, pažeisdamas įstatymus nefiksavo kasos knygoje nefiksavo pirkimų ir pardavimų.
„Iš esmės, tai buvo veiklos imitavimas“, – sakė prokuroras P.Paukštys.
Išgirdęs prokuroro kaltinimus, K.Šimkus pripažino savo kaltę. Jis sutiko duoti parodymus kitame posėdyje, kuris įvyks kovo mėnesį.