Kaip informuoja Šiaulių apskrities VPK, pasirodo, kuo mažesnė parduotuvė, tuo daugiau pažeidimų. Pirmiausia paaiškėjo, kad šios parduotuvės pardavėja visai nėra pardavėja. Mat moteris, paprašyta pateikti kai kuriuos komercinės veiklos dokumentus, prisipažino, kad ji nėra oficialiai įdarbinta, tik šiandien keičianti parduotuvės pardavėją, kuri tvarkosi mokslo reikalus.
Šis paaiškinimas pareigūnų neįtikino, todėl surinktą medžiagą kriminalistai toliau tirti perdavė Valstybinei darbo inspekcijai.
Antras pareigūnų rastas pažeidimas – autorių ir gretutinių teisių pažeidimas. Nors vitrinoje pirkėjams buvo siūloma įvairių licencijuotų kompaktinių plokštelių, už parduotuvės prekystalio rastos trys kartoninės dėžės su 360 kompaktinių plokštelių, neturinčių licencijuotoms kompaktinėms plokštelėms būdingų atributų.
Individualiosios įmonės, kuriai priklauso ši parduotuvė, savininkas A.K. paaiškino, kad šias plokšteles įsigijo iš nepažįstamo asmens, ketindamas pardavinėti. Plokštelės iš parduotuvės buvo paimtos įtariant, kad jos nelicencijuotos ir parduotuvėje laikomos komercijos tikslais, pradėta administracinė teisena. Už tai Administracinių teisų pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 1000 tūkstančio iki 2000 litų ir kūrinių neteisėtų kopijų konfiskavimą.
Jeigu bus nustatyta, kad tokių kompaktinių plokštelių teisėtų kopijų pardavimo kaina siekia per 100 MGL, individualiosios įmonės savininkui už neteisėtų kopijų laikymą grės baudžiamoji atsakomybė.
Taip pat pareigūnams kilo įtarimas dėl kasos operacijų atlikimo pažeidimo. Prekystalio stalčiuje buvo rasta 700 litų į apskaitą neįtrauktų pinigų, gautų, manoma, iš prekybos nelicencijuota produkcija. Už tai įmonės vadovui gresia bauda nuo 1000 iki 2000 litų.