Statybų bendrovės direktorius nieko neprisiminė
Šiaulių apygardos teisme byla pradėta nagrinėti iš esmės po poros neįvykusių posėdžių. Po pastarojo posėdžio teismas buvo nusprendęs kaltinamąją Dalią Kuklierienę atvesdinti, tačiau to neprireikė.
Posėdyje apklausti penki liudytojai – kaltinamųjų vadovaujamų įmonių finansininkai bei samdytos statybų bendrovės direktorius.
Statybų bendrovės direktorius, tyrimo metu smulkiai teikęs parodymus, teismo posėdyje beveik nieko neprisiminė.
Teismas aiškinosi, ar liudijantis statybų bendrovės direktorius iš tiesų atliko jam pavestus užsakytus darbus, ar tik pateikė sąskaitas darbų neatlikęs.
Direktorius, tyrimo metu smulkiai teikęs parodymus, teismo posėdyje beveik nieko neprisiminė. Nežinojo, ką ir kodėl dokumentuose žymėjo skirtingų spalvų flomasteriais. Neprisiminė konkrečių atliktų ir neatliktų darbų.
Prokurorai kaltina D.Kuklierienę, esant bendrovės „Via Unica“ generaline direktore ir viešbučio „Romantic“ akcininke, su bendrovės „Hidruonis“ vadovo A.Kiškio pagalba galimai pasisavinus 213 tūkst. litų.
Įtariama, kad A.Kiškis pažadėjo D.Kuklierienei surasti statybų bendrovę, kuri išrašys sąskaitas neatlikusi darbų. Įtariama, kad šiais veiksmais išvengta 37 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.
Teismas kaltinamajai pinigų neatidavė
Po liudytojų apklausos prokurorai pareikalavo pratęsti laikiną apribojimą dėl kaltinamosios D.Kuklierienės nuosavybės teisės į 197 tūkst. 500 litų. Šie pinigai buvo rasti ir paimti per viename „Romantic“ viešbučio kambaryje, seife. Apribojimas turėjo baigtis kovo 4 dieną.
Tokiam prokurorės prašymui priešinosi kaltinamųjų advokatai ir patys kaltinamieji. Jie teigė, kad pinigai priklauso bendrovei, o ne asmeniškai kaltinamajai. Dėl šios priežasties teisė į šiuos pinigus neturėtų būti apribota.
D.Kuklierienė tvirtino, kad pinigai, kuriuos pareigūnai aptiko viešbučio „Romantic“ kambario seife, buvo paruošti įnešimui į bendrą įmonės apskaitą.
D.Kuklierienė tvirtino, kad pinigai, kuriuos pareigūnai aptiko viešbučio „Romantic“ kambario seife, buvo paruošti įnešimui į bendrą įmonės apskaitą. Neva šiuos pinigus už neatliktus darbus per kelis kartus grąžino bendrovė „Hidruonis“.
Kaltinamoji teismui aiškino, kad jos gyvenamoji vieta registruota viešbučio pastate, o ne konkrečiame kambaryje. Realiai ji gyvenanti Vilniuje. Būdama Panevėžyje ji nakvoja laisvuose viešbučio kambariuose.
Teismas nusprendė patenkinti prokurorės prašymą ir pratęsti nuosavybės teisių apribojimą iki birželio mėnesio. Motyvuojama tuo, jog tikroji pinigų kilmė dar nėra išaiškinta.
Teismas paskelbė pertrauką. Byla toliau bus nagrinėjama kovo 21 dieną. Tą dieną bus bus galima išsamiau pasiaiškinti dėl teisių apribojimą į minėtą pinigų sumą.
Baudžiamoji byla D.Kuklierienei ir Arvydui Kiškiui buvo išskirta į savarankišką iš itin didelės aprėpties rezonansinio ikiteisminio tyrimo, kuris pradėtas dėl Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės pasirašytos daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutarties.