Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vis dažniau sulaukia pranešimų apie į mišką išėjusius ir paklydusius grybautojus ar uogautojus. Būtent šie miško paklydėliai – ypač senyvo amžiaus ar prastos orientacijos – daug rūpesčių kelia ne tik jų artimiesiems, bet ir policijos pareigūnams. Jų paieškai gana dažnai pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis.
Rugpjūčio 31 d. į pareigūnus kreipėsi į mišką grybauti išėjusio senolio dukra. 86-erių vyras, turintis problemų su atmintimi, pasiklydo miške Grybiškių k., Poškonių sen., Šalčininkų r. Artimieji patys bandė ieškoti senolio, tačiau jų paieškos buvo bevaisės. Į paklydusio vyro paieškas įsitraukė pareigūnai, kinologas su šunimi, o vėliau ir – Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Apie 23 val. 15 min. pasieniečiai pranešė, kad senolis begrybaudamas nuklydo į Baltarusijos Respublikos teritoriją, ir tik paryčiais buvo perduotas artimiesiems.
Rugsėjo 2 d. apie 18 val. į Rūdninkų mišką, Jašiūnų sen., Šalčininkų r., išėjo G.U. (gimęs 1990 m.). Artimieji jo ieškojo patys, bandė susiekti mobiliojo ryšio telefonu, tačiau jų pastangos nedavė rezultatų – mobiliojo ryšio telefonas buvo ne ryšio zonoje. Sekančią dieną dvidešimt ketverių vyro artimieji kreipėsi į policijos pareigūnus, paklydėlio ieškojo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Jauno vyro surasti nepavyko.
Kad grybavimas ar uogavimas netaptų sunkiu išbandymu visiems, pareigūnai pataria būti apdairiems ir budriems: grybauti tik žinomame miške, ne vienam, stengiantis nenutolti vienam nuo kito. Didelis pagalbininkas miške – įkrautas mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo būtų galima susisiekti su artimaisiais ar paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, giedrą dieną geras orientyras – saulė, visada judanti iš rytų į vakarus.
Šeimos nariams vertėtų pasikalbėti su senyvo amžiaus artimaisiais, ar tikrai saugu eiti vieniems į mišką, juk jie dažniausiai nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonais, todėl, praradus orientaciją, pagalbą prisikviesti yra sunku.