Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 02 18 /14:40

Vilniaus apygardos teismo sąskaitoje trūksta 20 tūkst. litų, prokuratūra pradėjo tyrimą

Vilniaus apygardos prokuratūra pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo, kai po ataskaitų sudarymo Vilniaus apygardos teismo sąskaitoje buvo pasigesta per 20 tūkst. litų. Šie pinigai buvo skirti darbuotojų algoms, o jų pasisavinimu teismo vadovybė įtariama buvusią finansininkę.
Vilniaus apygardos teismas
Vilniaus apygardos teismas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį, dėl galimo sukčiavimo“, – BNS pranešė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė.

Įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Dėl teismo buhalterinėje apskaitoje rastų neatitikimų pirmadienį į Vilniaus apygardos prokuratūrą kreipėsi Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka.

„Praėjusių savaitę Vilniaus apygardos teismo Finansų skyriaus darbuotojai, rengdami eilines ataskaitas metines už 2012 metus, aptiko duomenų, kurie preliminariai leidžia teigti, kad anksčiau dirbusi Finansų skyriaus darbuotoja yra pasisavinusi pinigų Vilniaus apygardos teisme“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė teismo pirmininkas V.Zelianka.

Pasak jo, pasisavinta suma nuo 2012 metų pradžios iki spalio – daugiau nei 20 tūkst. litų.

Pirminiais duomenimis, darbuotoja pinigus pervesdavo į savo sąskaitą.

„Pinigai atsidurdavo ten, kur neturėjo atsidurti“, – sakė teismo vadovas.

Pasak jo, ši darbuotoja teisme jau nebedirba. Paaiškėjus šiems faktams, bus aiškinamasi, ar pinigų nebuvo pasisavinta ir ankstesniais metais.

Darbuotoja, kuri įtariama pinigų pasisavinimu, Vilniaus apygardos teisme dirbo nuo pat jo įkūrimo – 1995 metų. Tai viena seniausių teismo darbuotojų, ji buvo atsakinga už finansinius teismo reikalus, „jie buvo jos rankose“.

Pasak V.Zeliankos, pinigų pasisavinimu įtariama moteris iš darbo išėjo savo noru, kai vyko Finansų skyriaus reorganizavimas. Dabar teisme dirba visiškai naujai suformuotas Finansų skyrius.

„Atėjo naujas žmogus, buvusiam finansininkei buvo pasiūlytas darbas, su kuriuo ji nesutiko ir ji išėjo savo noru“, – sakė V.Zelianka.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako apie šią istoriją išgirdęs iš žurnalistų, žada ja pasidomėti.

„Man sunku vertinti, kadangi to paties fakto nežinau, jis (teismo pirmininkas – red.) į mane nesikreipė. Matyt, teisėsauga atitinkamai išsiaiškins“, – žurnalistams pirmadienį sakė J.Bernatonis.

„Viskas rūpi, bet aš to fakto nežinau, aš jį dabar išgirdau iš jūsų, pasidomėsiu, žinoma, kaip ten buvo. Jeigu tai tiesa, tai kelia nerimą“, – paklaustas, ar ši istorija jam kelia nerimą, atsakė ministras.

Vilniaus apygardos teismo metinis biudžetas siekia apie 10 mln. litų. Gali būti, kad kelių dešimčių tūkstančių litų sumos trūkumą kitiems darbuotojams buvo sunku pastebėti.

Ar iš teismo kasos dingdavo pinigai ankstesniais metais, kol kas nenustatyta, tam bus atliekamas tyrimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos