Vilniaus policija ir ligoninė: vagių žala „Audi“ savininkei didelė, bet aikštelė bent jau nemokama

15min pasakojo apie slaugytojo padėjėją Neringą, kuri po 24 valandas trunkančio budėjimo Vilniaus respublikinėje universitetinėje ligoninėje savąjį „Audi“ automobilį rado be ratų, akumuliatoriaus ir vaizdo registratoriaus. Vilniaus policija ir įstaigos administracija nukentėjusiąją užjaučia, bet apskritai turto saugumo situacijos nedramatizuoja ir siūlo vertinti, kad už parkavimą bent jau nereikia mokėti.
Įvykio vietoje
Prie Lazdynų ligoninės suniokotas automobilis / 15min ir asmeninio archyvo nuotr.

Reaguodamas į išvakarėse 15min paskelbtą publikaciją, ketvirtadienį Vilniaus apskrities policijos Komunikacijos poskyris informavo, kad per pastaruosius 7 mėnesius vagysčių prie ligoninės, pareigūnų akimis, nebuvo daug.

Policijos įvykių registre yra užfiksuoti 6 atvejai apie automobilių dalių vagystes nurodytu adresu (Šiltnamių 29).

Pirmasis 2018-ųjų nusikaltimas čia užregistruotas gegužės 17 d., o vėlesnės vagysčių datos yra liepos 3 d., rugpjūčio 23 d., lapkričio 10 d., lapkričio 26 d. ir gruodžio 2 d. (kuomet nukentėjo Neringa).

Asmeninio archyvo nuotr./Apvogtas automobilis
Asmeninio archyvo nuotr./Apvogtas automobilis

„Ligoninė puikiausiai susipažinusi su situacija apie vagystes, tačiau nieko nedaro. Norėčiau visą šį reikalą iškelti kuo viešiau, kad kažkas kažką pradėtų daryti, nes vagystės dažnos, vagys toje teritorijoje dirba lyg savo kieme, o niekam yra neįdomios paprastų žmonių problemos“, – guodėsi nukentėjusioji „Audi“ vairuotoja.

„Vargu ar galime sakyti, kad tos vagystės yra labai dažnos. Kalbėti apie kritinę situaciją toje vietoje dėl vagysčių – bent jau aš tokio pagrindo nematau“, – teigė Paulius Radvilavičius, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistas.

Jis dar pridūrė, kad visais šiais šešiais atvejais vairuotojų patirtas turtinis nuostolis palyginti nėra didelis. Vienu atveju buvo pavogtas tik valstybinis numeris, kitu atveju – kelias dešimtis eurų kainavęs veidrodėlis. „Audi“ savininkės apskaičiuota 460 eurų žala buvo pati didžiausia.

Nė viena iš pastarųjų šešių vagysčių prie Lazdynų ligoninės nėra ištirta.

„Visais mano minėtais 6 atvejais policija atliko tyrimą. Bet automobilių dalių vagių nė vienu atveju, deja, neradome“, – pripažino sostinės policijos atstovai.

Ar įvykio vietoje dirbę pareigūnai tikrai galėjo leisti vairuotojai, kaip ji viešai tvirtina, iš anksto suprasti, jog šis tyrimas bus nevaisingas?

„Aš tikrai negaliu išsiaiškinti, kas būtent pareigūnų buvo sakyta nukentėjusiajai įvykio vietoje. Bet jeigu jie norėjo supažindinti ją su automobilių dalių vagysčių išaiškinamumo statistika, vargu ar, tai buvo padaryta tinkamiausiu būdu ir laiku. Kas kita, jei pareigūnai būtų šnekėję, jog vargu ar verta rašyti pareiškimą“, – svarstė Vilniaus apskrities policijos atstovas.

Ligoninė: aikštelė bent jau nemokama

Komentarą apie kriminalines aktualijas prie ligoninės 15min pateikė ir Justina Petravičienė, RVUL Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene.

Jos teigimu, aikštelė, kurioje buvo apvogtas „Audi“ automobilis, yra valstybės nuosavybė, ligoninei perduota pagal panaudos sutartį 2018 m. balandžio 30 d.

Už automobilio statymą jokia rinkliava, net simbolinė, šiuo metu nėra renkama. Priešingai nei tada, kai aikštelė priklausė savivaldybei, nors aikštelės būklė buvo tokia pati.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lazdynų ligoninės šlagbaumas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lazdynų ligoninės šlagbaumas

„Už automobilio statymą jokia rinkliava, net simbolinė, šiuo metu nėra renkama. Priešingai nei tada, kai aikštelė priklausė savivaldybei, nors aikštelės būklė buvo tokia pati. Tuomet rinkliavą turėjo mokėti ir ligoninės darbuotojai, ir į ligoninę atvykę pacientai ar jų artimieji.

Apgailestaudama dėl šio nemalonaus įvykio, noriu pažymėti, kad nesame įsipareigoję užtikrinti saugumo aikštelėje, kurioje nemokamai automobilius gali statyti kiekvienas darbuotojas ar į ją atvykęs pacientas“, – teigė J.Petravičienė.

Ligoninės atstovė prasitarė ir apie ateities planus, kurie migloti dėl lėšų stygiaus: „Aikštelių infrastruktūros gerinimas yra planuojamas, tačiau tam reikalingos nemenkos investicijos, todėl apie konkrečius planus kalbėti dabar neturime galimybės.“

Saugumo patarimai – tradiciniai

Ką pareigūnai galėtų patarti į neviltį po šios vagystės puolusiai „Audi“ vairuotojai ir kitiems vilniečiams, kuriems, savaime suprantama, irgi būtų labai nemalonu atsidurti jos kailyje?

„Čia būtų tradiciniai patarimai, kurie galioja ne tik šios ligoninės personalui: saugoti savo automobilį signalizacija, statyti kuo geriau apšviestoje vietoje, drausti jį“, – kalbėjo policijos viešųjų ryšių specialistas. Jis pridūrė, kad bet kuris ūkio subjektas, kurio personalas ar klientai naudojasi automobilių stovėjimo aikštele, kurios saugumas kelia abejonių, turi galimybę įsirengti vaizdo stebėjimo kameras ar net pasisamdyti sargą: „Yra daug vietų, kur vagiamos automobilių dalys. Ir visur pastatyti policijos postų arba skirti daug dėmesio nėra įmanoma.“

Nusikaltėlių veikimo braižas būna įvairus: nuo organizuotų grupuočių iki asmenų, ieškančių greito grobio dėl dozės.

Policijos atstovas teigė, kad automobilių dalių vagystės pagal statistiką yra kur kas dažnesnės, nei tiesiog įsilaužimai į automobilius dėl juose paliekamų krepšių, rankinių ar kito vertingo, dažnai pro langus matomo turto. Nusikaltėlių veikimo braižas taip pat būna įvairus: kartais mašinas siaubia gerai organizuotos grupuotės, o kartais į transporto priemones įsilaužia vos ne atsitiktinai pro šalį einantis, pavyzdžiui, nuo narkotikų priklausomas asmuo, ieškantis lengvo grobio, kurį tikisi išsikeisti į kvaišalų dozę.

Sostinės kriminalistams įsiminė atvejis, kai iškraustęs vieno automobilio saloną, įsibrovėlis dar pasičiupo salono peleninę – mažą ir lengvai išsiimančią detalę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis