Vilniečius papiktino, kad dūmų detektoriai bus privalomi: „O kas juos nupirks? Kas pastatys?!“

Ar vilniečių namuose įrengti autonominiai dūmų detektoriai? Ar tvarkinga elektros įranga? Ar mediniuose namuose rūpestingai prižiūrimos ir kūrenamos krosnys? Tuo domėjosi vasarį gyventojų būstuose apsilankę Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai.
Ugniagesių aplankytas būstas Vilniuje
Ugniagesių aplankytas būstas Vilniuje / PAGD nuotr.

Vasario 1-ąją prasidėjus prevencinei akcijai „Gyvenkime saugiai“, šiemet visoje šalyje ketinama patikrinti 100 tūkst. gyvenamųjų būstų.

Vilniaus apskrities PGV pareigūnai kelis vakarus tikrino Naujamiestyje esančias Naugarduko ir Vytenio gatves. Vieni užsuko pas daugiabučių gyventojus, kiti lankė individualių gyvenamųjų namų gyventojus.

Pasak Vilniaus APGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Virgilijaus Dansevičiaus, aplankiusio 15 butų mediniuose individualiuose namuose, tik dviejuose socialiniuose būstuose buvo įrengti dūmų detektoriai: „Beje, juos įrengė ugniagesiai. Savo iniciatyva tik viename aplankytame name žmonės buvo įsirengę dūmų detektorių. Kai gyventojus informuodavome, kad nuo gegužės 1 dienos jie turės būti kiekvienuose namuose, jiems iškart kildavo klausimų: „O kas juos nupirks? Kas pastatys?“

Sužinoję, jog juos įsigyti turės patys, nors jie kainuoja vos nuo 6 eurų, nelabai buvo patenkinti: išlaidų dar padaugės. Pasak gyventojų, ir taip trūksta pinigų, nes reikia tai už stogo remontą, tai dar už kažką mokėti. O valdžia, jų nuomone, baudė ir baus...“

V.Dansevičius sakė, jog aplankytų butų gyventojai vis dar nevengia šalia krosnių laikyti malkų, prie jų džiovina drabužius, per arti laiko baldus, o dūmtraukį dažniausiai valo kartą per metus. „Viename iš aplankytų namų dėl šalia krosnies laikomų malkų prieš keletą metų buvo kilęs gaisras. Dabar jo gyventojai jau atsargesni: krosnis neapkrauta, malkų šalia nėra, tik fotelis per arti jos stovėjo. Dažniausiai žmonės noriai įsileisdavo į savo namus, ypač vyresnio amžiaus, nes jiems būdavo smagu ir sulaukti dėmesio, ir pasitarti su gaisrininkais dėl namų saugos,“ – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime cituojamas pareigūnas.

Iš 48 aplankytų butų tik dviejuose buvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai.

Vilniaus APGV inspektorė Roberta Aliuškevičiūtė ir vyresnysis inspektorius Marius Aitmanavičius per kelis vakarus patikrino 48 butus daugiabučiuose. „Iš 48 butų tik dviejuose buvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Bet viename jų jis pakabintas ant sienos rankų aukštyje, nors turėtų būti pritvirtintas prie lubų. Daugelyje butų žmonės gyvena tvarkingai, pakeisti elektros saugikliai, skaitikliai. Tačiau buvo ir tokių, kurie nevengia rūkyti lovoje ir nežada šio įpročio keisti. Apie dūmų detektorius kai kurie iš viso negirdėję, jų įsigyti nenori, nes nežino, kas juos įrengs. Buvo ir tokių, kurie prašė patarti, kur juos pasikabinti, dėkojo, kad pakonsultavome. Visiems gyventojams buvo išdalinti lankstinukai apie dūmų detektorius,“ – sakė R.Aliuškevičiūtė.

Pasak inspektorės, nustebino, kad žmonės nežino skubios pagalbos telefono 112, ugniagesiams jie skambintų 01 arba 03... „Dar pastebėjome, kad gyventojai butuose naudoja daug ilgintuvų, į juos vienu metu jungia daug elektros prietaisų. Šiaip butuose gana tvarkinga, kitų didelių pavojų kilti gaisrams nėra,“ – teigė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų