Vilniuje bankomatą bandžiusių pavogti užsieniečių laukia teismas

Praėjusių metų vasaros pabaigoje bankomatą sostinėje pavogti bandę Rusijos ir Moldovos piliečiai šiuo metu teismo laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje – kalėjime.
Pareigūnai sulaikė du užsieniečius, ketinusius apvogti sostinės bankomatą
Pareigūnai sulaikė du užsieniečius, ketinusius apvogti sostinės bankomatą / Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr.
Temos: 2 Moldova Vagystė

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroru baigė ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo apvogti bankomatą sostinėje.

2017 m. rugpjūčio 19-osios naktį, apie 2 val. 25 min. sostinės policija gavo pranešimą, kad Sėlių g., šalia pinigų išdavimo bankomato stovi du kaukėti vyriškiai su grąžtu ir kitais įrankiais rankose.

Nedelsiant buvo išsiųstos gausios policijos pajėgos. Žaibiškai atvykę policijos patruliai šalia įvykio vietos sulaikė Rusijos ir Moldovos piliečius (gimusius 1984 m.).

Įtariamieji, vengdami sulaikymo, bandė sprukti, tačiau jiems tai padaryti nepavyko. Sulaikomas Rusijos pilietis pasipriešino policijos pareigūnams ‒ grasino peiliu, tačiau, pareigūnams panaudojus ašarines dujas ir kitas specialiąsias priemones, buvo nuginkluotas ir surakintas antrankiais.

Pareigūnai sulaikymo metu nenukentėjo. Pas sulaikytuosius rastos kaukės, pirštinės, radijo stotys, grąžtas su specialiu antgaliu, kiti įrankiai.

VIDEO: Pareigūnai sulaikė du užsieniečius, ketinusius apvogti sostinės bankomatą

Įtariamieji iki šiol suimti ir laukia teismo Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Jiems pareikšti įtarimai ne tik dėl pasikėsinimo pavogti didelės vertės turtą, bet ir dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui bei svetimo turto sugadinimo.

Be to, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai nustatė, kad sulaikytieji nusikaltimo metu turėjo dar vieną bendrininką – Rusijos pilietį, kuriam pavyko išvengti sulaikymo, jo duomenys kriminalistams žinomi, todėl jo atžvilgiu atskirtas ikiteisminis tyrimas į atskirą.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto pagrobimą numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, o už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui ‒ viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų