2024 12 06 /10:49

Vilniuje metadonu apsinuodijusi mažametė gydoma reanimacijoje, šeima tarnyboms buvo žinoma

Vilniuje į ligoninę paguldyta vaistais apsinuodijusi mažametė, penktadienį pranešė Policijos departamentas. Įtariama, kad ji išgėrė metadono, kurį vartoja narkotikų bandantys atsisakyti žmonės, tabletę.
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Apsinuodijo metadonu

Policijos departamento duomenimis, 2021 metais gimusi mergaitė, įtariama, apsinuodijo išgėrusi metadono tabletę. Mažylė į ligoninę pristatyta iš buto.

„Antakalnio ligoninės vaikų skyriaus gydytoja pranešė, kad atvežtas į ligoninę trejų metų vaikas, apsinuodijęs metadonu. Mergaitė atvežta ryte, paguldyta į reanimacijos skyrių. Mergaitę pristatė GMP, kartu atvyko ir jos mama, gimusi 1999 m.“, – sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Dėl incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotrauka
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotrauka

Šeima buvo žinoma

Apie šį įvykį sužinoję iš policijos pareigūnų, vaiko teisių gynėjai nedelsiant vyko į gydymo įstaigą, kurioje pradėjo vertinti galimai psichoaktyviosiomis medžiagomis apsinuodijusio vaiko situaciją – domėjosi vaiko savijauta, pasikalbėjo su jo mama bei aptarė galimas skaudaus įvykio priežastis.

„Šiuo metu vaiko sveikata rūpinasi medikai. Vaiko teisių gynėjai linki vaikui kuo greičiau sustiprėti.

Anksčiau vaiko teisių gynėjams yra tekę bendrauti su minėta šeima ir inicijuoti jai reikalingą pagalbą, tad artimiausiu metu bus sprendžiama dėl reikalingų paslaugų šeimai tęstinumo, kurį užtikrins socialiniai partneriai.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad siekiant pasirūpinti kasdieniu vaikų saugumu, tėvams ir kitiems suaugusiesiems svarbu nuolat išlikti budriems ir dėmesingiems. Ypatingo dėmesio ir greitos reakcijos reikalauja situacijos, kai šalia yra judrus, smalsus ir aplinką tyrinėjantis mažylis.

Mažamečių vaikų apsinuodijimo medikamentais ar kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis atvejai nėra dažni, tačiau visgi jų pasitaiko. Siekiant išvengti tokio pobūdžio situacijų, tėvams labai svarbu pasirūpinti, jog įvairūs vaistiniai preparatai nebūtų laikomi vaikams lengvai pastebimose bei pasiekiamose vietose. Taip pat tėvams svarbu nuo pat mažumės kalbėtis su vaikais jiems supranta kalba apie psichoaktyviųjų medžiagų sukeliamą poveikį ir galimą pavojų jų sveikatai, aptarti saugaus elgesio namuose taisykles, priminti šeimoje galiojančius susitarimus.

Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos nuotr./Gedas Batulevičius
Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos nuotr./Gedas Batulevičius

Minint kitus dažniausius mažamečių vaikų susižalojimų būdus namuose – nukritimus nuo baldų, iškritimus pro langus bei balkonus, apsideginimus ugnimi bei karštais skysčiais, nukrėtimus elektros srove ir pan. – svarbu priminti, jog šiandien, siekiant didesnio vaikų saugumo namų aplinkoje, yra sukurta daugybė inovatyvių priemonių, pavyzdžiui, vaikiškų lovų sienelės, elektros lizdų apsaugos, langų, durų ir stalčių fiksatoriai, laiptų ar židinių tvorelės ir pan. Žinoma, net ir naudojant minėtas apsaugas, suaugusiesiems visuomet svarbu įsitikinti, kad net ir akimirkai vienas paliktas vaikas yra saugiame aukštyje ar šalia daiktų, kurie nekelia grėsmės jo sveikatai bei gyvybei.

Svarbu prisiminti, kad net ir trumpam nukreiptas suaugusiųjų dėmesys ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas, bet kada gali virsti nelaimingu atsitikimu“, – teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai